Rozkład jazdy pociągów REGIO kursujących na terenie województwa podlaskiego będzie obowiązywał do 8 grudnia. Korekta rozkładu spowodowana jest trwającymi pracami modernizacyjnymi linii kolejowych. Autobusowa komunikacja zastępcza na trasie Hajnówka – Czeremcha.

Zmiana rozkładu jazdy będzie dotyczyła wszystkich tras w naszym województwie. Jednak najistotniejsza zmiana czeka pasażerów podróżujących na trasie z Hajnówki do Czeremchy i Siedlec. Na tej linii, na odcinku Hajnówka – Czeremcha, Zarządca infrastruktury (spółka PKP Polskie Linie Kolejowe) będzie prowadził prace torowe.  W celu ich wykonania, do 7 grudnia włącznie, za kursujące tam pociągi zostanie wprowadzona autobusowa komunikacja zastępcza.  Pasażerowie podróżujący do/z Siedlec, na stacji Czeremcha będą zmieniać środek transportu. Informujemy, że autobusy komunikacji zastępczej nie będą obsługiwały wszystkich przystanków kolejowych położonych na odcinku Hajnówka – Czeremcha. Np. przystanek Witowo zostanie przeniesiony do miejscowości Długi Bród, a w Dobrowodzie autobus będzie się zatrzymywał na tymczasowym przystanku.

Przejazd w autobusach komunikacji zastępczej, oznakowanych logo POLREGIO, odbywa się na podstawie biletów kolejowych. W autobusach nie ma możliwości przewozu rowerów i wózków.

Z uwagi na liczne zmiany godzin kursowania pozostałych pociągów REGIO, w tym także na wcześniejsze godziny odjazdów, Przewozy Regionalne sugerują dokładne sprawdzanie rozkładów jazdy. Na przykład pociąg REGIO relacji Białystok – Kuźnica Białostocka, odjeżdżający z Białegostoku o godz. 18:45, będzie odjeżdżał 10 minut wcześniej, tj. o godz. 18:35. Również 10 minut wcześniej, czyli o godz. 18:03, będzie odjeżdżał pociąg REGIO z Suwałk do Białegostoku, obecnie odjeżdżający o godz. 17:53. Pociąg REGIO relacji Czeremcha – Białystok, który obecnie odjeżdża z Czeremchy o godz. 7:01, od 21 września będzie odjeżdżał 11 minut wcześniej, tj. o godz. 6:50, a pociąg odjeżdżający z Białegostoku o godz. 6:48 do Czeremchy, będzie odjeżdżał 15 minut wcześniej, tj. o godz. 6:33.

Szczególną uwagę zwracamy pasażerom podróżującym z Szepietowa do Białegostoku w godzinach wieczornych. Pociąg, który obecnie odjeżdża o godz. 20:30, od 21 do 28 października będzie odjeżdżał z Szepietowa o godz. 20:19. Następnie od 29 października, od poniedziałku do piątku będzie odjeżdżał o godz. 19:57, a w niedziele o godz. 20:39. Taka sytuacja jest wynikiem zmian rozkładu jazdy pociągu spółki PKP Intercity INKA relacji Łódź Fabryczna – Ełk.  Podobne wariantowanie rozkładu jazdy będzie miało miejsce w przypadku jednego z wieczornych pociągów z Białegostoku do Szepietowa, tj. pociąg, który odjeżdża z Białegostoku o godz. 18:45, od 4 listopada w niedziele będzie odjeżdżał o godz. 19:09.

Kilkuminutowe zmiany w rozkładach jazdy będą dotyczyły także innych pociągów kursujących w regionie.

Leave a Reply