Już tylko do 14 listopada szkoły ponadpodstawowe mogą zgłaszać uczniów do Olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Indeksy i punkty oferują najlepsze polskie uczelnie. Z każdym rokiem przybywa chętnych, a projekt cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Autor: Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego

Do chwili obecnej zgłosiło się 452 uczniów z 10 szkół ponadpodstawowych w województwie podlaskim. Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” to zwieńczenie czterech lekcji przygotowanych w bardzo przystępnej i atrakcyjnej formie i zawartej w materiałach dydaktycznych w projekcie „Lekcje z ZUS”.

Jest to cykl spotkań, podczas których uczniowie dowiadują się: czym są ubezpieczenia społeczne, jakie świadczenia należą się gdy płacimy składki, od czego zależy emerytura i jej wysokość i jak zgłasza się do ubezpieczeń osoba, która zakłada własną firmę. Do dyspozycji nauczycieli ZUS przekazał materiały w postaci zeszytów, w tym opracowania multimedialne, przygotowane z myślą o młodych odbiorcach. Projekt realizowany jest pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Konkurs jest kilkuetapowy – pierwszy etap odbywa się 27 listopada w szkołach, drugi etap – wojewódzki zaplanowano na 15 marca 2019 r., a finał – 26 kwietnia 2019 r. w Warszawie.

Szkoły zainteresowane udziałem w projekcie i olimpiadzie powinny kontaktować się z koordynatorem ds. komunikacji społecznej i edukacji: Alicja Koczta tel. (85) 748 66 50 mail alicja.koczta@zus.pl.

Mówi Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj