Ostatni, dobry start karateków w tym roku

Suwalscy karatecy wystartowali ostatni raz w tym roku. W Szczecinku w sobotę, 8 grudnia odbył się Puchar Polski Seniorów Juniorów i Młodzików. Na starcie stawiło się 440 zawodników z 76 klubów z całej Polski. Ostatnie starty zaliczyło tylko pięcioro suwalczan, pozostali zawodnicy dostali zasłużony odpoczynek po bardzo dobrych startach na Mistrzostwach Polski i Europy.

Źródło: Marek Krejpcio

Na zawodach wystąpili: młodziczka Jolanta Płońska, dwaj juniorzy młodsi Tomasz Kluczyński i Wiktor Grzybczyński, juniorka Aleksandra Rybacka, oraz po raz pierwszy jako seniorka Aleksandra Górska.

Zawodnicy dopisali do tegorocznych sukcesów dwa medale. Jolanta Płońska po raz pierwszy wystartowała w zawodach ogólnopolskich i wygrywając cztery walki, dotarła do finału, gdzie uległa zawodniczce z Ostrołęki i wróciła ze srebrnym medalem, zajmując II miejsce w kategorii kumite +55 kg. Nasz drugi medal zdobyła Aleksandra Górska, która po raz pierwszy wystartowała w seniorkach. Pierwszy seniorski start trzeba zapisać jako sukces, zawodniczka wytrzymała presję, poradziła sobie z bardziej doświadczoną przeciwniczką w pierwszej walce, a w drugiej uległa wicemistrzyni, zajmując ostatecznie III miejsce w kategorii kumite +65 kg.

– Te dwa medali dopisujemy do puli pozostałych sukcesów naszych zawodników w 2018 roku. Podsumowując, nasi zawodnicy wystartowali w tym roku trzynaście razy na zawodach od rangi Mistrzostw Klubu po Mistrzostwa Europy. Łącznie odnotowaliśmy 247 startów i  zdobyliśmy 185 medali: 59 złotych, 53 srebrne i 73 brązowe. Na Mistrzostwach Europy w tym roku zdobyliśmy aż 5 medali, w naszym dorobku sportowym w sumie posiadamy ich 32 – podsumowuje Marek Krejpcio z Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin.

Wyjazd na ostatnie zawody, jak i pozostałe w tym roku, został dofinansowany przez Urząd Miejski w Suwałkach oraz sponsora klubowego Reso Europa Service.