Reklama

Służba przygotowawcza początkiem wojskowej drogi

Data:

- Reklama -

Kilkudziesięciu ochotników po pozytywnym ukończeniu postępowania kwalifikacyjnego już 7 stycznia 2019 roku rozpocznie czteromiesięczne szkolenie, po którym będą mogli ubiegać się o powołanie do zawodowej służby wojskowej lub wziąć udział w szkoleniach wyrównawczych w ramach terytorialnej służby wojskowej.

Źródło: WKU w Suwałkach

Przyszli elewi szkolić się będą w jednostkach w Dęblinie, Węgorzewie, Orzyszu, Grudziądzu, Toruniu i Mińsku Mazowieckim. Właśnie z tej okazji 12 grudnia br. kandydaci do służby przygotowawczej odebrali z rąk Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Suwałkach karty powołania. Ppłk Jarosław Kowalewski życzył przyszłym elewom wytrwałości, otwartości na  wojskową wiedzę i żołnierskiego szczęścia w czasie egzaminów końcowych.

W zbiórce uczestniczył dowódca 14 Suwalskiego Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej ppłk Krzysztof Świderski, który zachęcał młodych ludzi, aby po zakończeniu służby przygotowawczej zgłosili się na kwalifikację do służby zawodowej w jego jednostce.

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Suwałkach zaprasza wszystkich zainteresowanych służbą przygotowawczą do składania wniosków na kolejne turnusy, które rozpoczynają się w maju i wrześniu przyszłego roku. Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Wydziału Rekrutacji WKU w Suwałkach, ul. Wojska Polskiego 21a, tel. 261-347-357).

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Unikatowy kompleks cmentarzy może zostać pomnikiem historii. Wreszcie będzie tam porządek?

Stan kompleksu cmentarzy siedmiu wyznań w Suwałkach pozostawia wiele...

„Samochód dla ludu” wybierany najczęściej

Z roku na rok rośnie liczba pojazdów rejestrowanych w...

Za nami augustowskie Mikołajce, przed nami Jarmark Świąteczny w Suwałkach

Jeśli nie masz pomysłu na prezent, koniecznie zajrzyj na...
%d bloggers like this: