Suwałki szykują się do Świąt (foto)

0
310
06 XII 2018, Suwalki - Plac Konopnickiej © 2018 Wojciech Otlowski

W czwartek, 6 grudnia Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk wraz ze Zdzisławem Przełomcem, przewodniczącym Rady Miejskiej w Suwałkach włączyli oświetlenie na miejskiej choince na placu Marii Konopnickiej. Świąteczne dekoracje zdobią również miejskie ulice.

Mikołajkowe wydarzenie na placu Marii Konopnickiej zachęciło kilkuset suwalczan do wspólnego kolędowania. To dopiero przedsmak Jarmarku Świątecznego, podczas którego każdy ma szansę na znalezienie wyjątkowego upominku – świątecznych podarunków i tradycyjnych bożonarodzeniowych specjałów.

W ostatnią przedświąteczną niedzielę, 16 grudnia od godz. 13:00 warto zajrzeć na pl. Konopnickiej, gdzie odbędzie się Wigilia Miejska. – Przełamiemy się opłatkiem, złożymy ciepłe życzenia, skosztujemy świątecznych potraw – zapowiada Kamil Sznel, kierownik Biura Prezydenta Miasta, dodając, że w świątecznym repertuarze usłyszymy: suwalskie Beciaki, Studio Piosenki Świetlik, Suwałki Gospel Choir. Wystąpi też Studio Tańca Radość.

Najmłodszych ucieszy spotkanie ze Świętym Mikołajem, wizyta w stajence z żywymi zwierzętami i ciekawe konkursy z nagrodami.

Fot. UM w Suwałkach oraz Wojciech Otłowski – www.wojciech-otlowski.pl

Leave a Reply