W ostatni wieczór roku, Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza w magiczną podróż do romantycznego i roztańczonego Wiednia, magicznego świata operetki, gdzie rozbrzmiewać będą najpiękniejsze arie, duety, walce i polki Johanna Straussa, gdzie w pełnych zachwytu dźwiękach usłyszeć będzie można szelest długich sukien, huk rozlewanego szampana, czy miłosnych westchnień w alkowach.

Znamienite kompozycje w wykonaniu National Cherniowitzer Philharmonic Orchestra pod batutą Pavlo Lesiuka oraz solistów cherniowitzkiej i odeskiej sceny operetkowej i operowej przeniosą nas do roztańczonych Austro-Węgier Franciszka Józefa.

Gwiazdami wieczoru będą: zachwycająca polska diva – Jolanta Kremer (sopran, prowadzenie koncertu), niezwykły ukraiński tenor Volodymyr Fisiuk, którego głos, charakteryzujący się typowo włoską barwą, przypomina głos Luciano Pavarottiego, a także prezentujący niezwykły kunszt wokalny soliści sceny Opery z Odessy – Ivanna Komarevich (sopran) i Pavlo Smirnov (tenor). Sylwestrową Galę wzbogacą wirtuozerskie pokazy tańca par tanecznych, zachwycające barwnymi kreacjami i bogatą choreografią.

To będzie prawdziwy koncert bisów w pigułce. Usłyszymy między innymi popisowe arie z najsłynniejszych operetek, jak np.: „Zemsta Nietoperza”, „Księżniczka Czardasza”, „Baron Cygański”, „Wesoła Wdówka”, „Kraina Uśmiechu”, m.in.: arię Adeli i Barinkaya „Wielka sława to żart”, czy jeden z duetów miłosnych wszech czasów „Usta milczą dusza śpiewa”, porywające walce „Nad pięknym modrym Dunajem” i „Wiedeńska krew”, polki „Trisch-Trasch” i „Grzmoty i błyskawice”, a także marsze Straussów, wśród nich uwielbiany zarówno przez CK poddanych, jak i współczesną publiczność, słynny „Marsz Radetzky’ego”.

Koncert swoim charakterem nawiązuje wiernie do tradycji wielkich gali odbywających się w Wiedniu. Wspaniali artyści, światowe głosy, bogactwo strojów, nowatorstwo choreografii wzbogacone wirtuozerskim tańcem par baletowych to bogactwo doznań artystycznych w najlepszym wykonaniu. Wieczór zakończymy wspólnym toastem za pomyślność w Nowym Roku.

Koncert pod patronatem portalu „Niebywałe Suwałki” odbędzie się w poniedziałek, 31.12.2018 o godz. 20.30 w SOK (Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5).

W naszym konkursie można wygrać zaproszenie dla 2 osób na ten koncert. Wystarczy do 23 grudnia do godz. 20.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Koncert w Suwałkach nawiązuje do tradycji koncertów noworocznych filharmoników wiedeńskich. Od jak dawna w Wiedniu organizowane są te koncerty? Zwycięzcę wylosujemy. Zaproszenie dla 2 osób wygrał Dariusz Margol.

Sylwestrowy Koncert Wiedeński – koncert bisów w pigułce w Suwałkach

To nie jedyna atrakcja muzyczna wieczoru sylwestrowego – przypominamy o Sylwestrze Miejskim w Suwałkach (początek o godz. 22.00):

Sylwester miejski w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj