W finałach międzynarodowych zawodów robotycznych Robotex 2018 studenci Politechniki Białostockiej wywalczyli drugie i trzecie miejsce. Rywalizacja odbywała się w stolicy Estonii w dniach od 27 listopada do 3 grudnia.

Drużyna SumoMasters w składzie: Piotr Wasilewski, Marcin Dziubek, Łukasz Kotarski i opiekun merytoryczny dr inż. Rafał Grądzki zabrała na zawody cztery swoje konstrukcje: Masakrator, Speedster, Ace oraz Javelin.

Roboty Javelin oraz Ace wyszły z pojedynków fazy grupowej. W rundzie finałowej Javelin pokonał robota łotewskiego oraz swego „brata” Ace’a. W walce o 1. miejsce uległ jednak najlepszej rumuńskiej konstrukcji – robotowi Cheetah. Ostatecznie Javelin zajął miejsce drugie,  a robot Ace miejsce trzecie.

To kolejny sukces studentów zespołu SumoMasters – mistrzów świata w konstruowaniu i walkach robotów na ringu. Studenci Wydziału Mechanicznego PB zdobywali już miejsca na podium na międzynarodowych zawodach robotycznych w Chinach, Stanach Zjednoczonych i Rumunii.

Wsparcie finansowe na budowę i udoskonalanie swoich konstrukcji oraz na udział w zawodach drużyna otrzymała w ramach projektu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Najlepsi z najlepszych! 3.0.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj