Niespotykane, pouczające i wyjątkowe – tak w skrócie można opisać koncerty, który odbyły się w środę, 5 grudnia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach. Z młodzieżą z suwalskich szkół ponadgimnazjalnych spotkali się Jacek Heres Zajkowski i Piotr Zalewski, czyli grupa: „Wyrwani z niewoli”.

Z zaproszenia PWSZ oraz Centrum Edukacji Nauczycieli i Suwalskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli (współorganizatorów) skorzystało ponad 700 uczniów z niemal wszystkich placówek. Artyści, a jednocześnie – terapeuci – mówili o swoich doświadczeniach z używkami, uzależnieniami oraz przejściem na drogę wolności, akceptacji i miłości. Wydarzenie było nietypowym koncertem hip-hopowym, połączonym z refleksjami i rozmowami.

Zespół „Wyrwani z niewoli” od kilku lat zajmuje się działalnością profilaktyczną na rzecz dzieci i młodzieży. Misją formacji jest ukazanie młodym świata, w którym można żyć bez narkotyków, alkoholu, przemocy i pornografii. Członkowie zespołu „wyszli z cienia śmierci” i teraz dają nadzieję innym na lepszą przyszłość.

Fot. PWSZ w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj