Pieniądze zostaną przeznaczone na zagospodarowanie terenów zdegradowanych. Dzięki temu w gminie Szypliszki powstanie boisko do piłki nożnej przy Szkole Podstawowej w Kaletniku, wybudowana zostanie droga manewrowa i 17 miejsc parkingowych przy Szkole Podstawowej w Wiżajnach, w Jeleniewie gmina zagospodaruje teren na działalność kulturalną i rekreacyjną, zaś gmina Sejny zagospodaruje tereny wokół domu kultury w Berżnikach.

W gminie Szypliszki zostanie zrealizowany projekt polegający na budowie boiska do piłki nożnej przy Szkole Podstawowej w Kaletniku. Nie tylko mają być na nim zamontowane bramki, ale też pojawi się tam trybuna z 28 miejscami dla kibiców. Boisko zostanie ogrodzone, a dojazd do niego utwardzony. Powstanie również kilka miejsc parkingowych. Koszt tej inwestycji to 384,6 tys. zł. Dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego wyniesie ponad 300 tys. zł.

Z kolei w gminie Wiżajny przy Szkole Podstawowej w Wiżajnach powstanie droga manewrowa oraz 17 miejsc parkingowych, w tym jedno dla osób z niepełnosprawnością. Projekt przewiduje też wykonanie kanalizacji deszczowej, wokół szkoły pojawi się nowy trawnik i nasadzenia. Gmina chce też zamontować tablicę informującą o historii, przyrodzie i kulturze gminy. Będzie ona oświetlona lampą LED-ową, zasilaną z panela fotowoltaicznego. Realizacja tego przedsięwzięcia została oszacowana na prawie 300 tys. zł. Gmina otrzyma dotację w wysokości 253,3 tys. zł.

W Jeleniewie, dzięki 350 tys. zł dotacji (wartość projektu to 442,7 tys. zł), gmina zagospodaruje teren na działalność kulturalną i rekreacyjną. Pojawi się tam m.in. odpowiednio przygotowane miejsce na scenę, siłownia na wolnym powietrzu, ławki, stojaki na rowery, a także nowe oświetlenie, trawniki i miejsca parkingowe.

Ponad 200 tys. zł na zagospodarowanie terenu wokół domu kultury w Berżnikach w gminie Sejny przyznał zarząd województwa tamtejszemu samorządowi. W ramach projektu przewidziano budowę ogrodzenia wraz z wymianą bramy wjazdowej oraz furtek wejściowych, budowę schodów, oraz altany grillowej, a także montaż oświetlenia zewnętrznego i monitoringu. Wartość inwestycji wynosi ok. 240 tys. zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj