Karatecy pojadą na Mistrzostwa Europy

Data:

W niedzielę, 13 stycznia, po raz pierwszy w roku 2019 suwalscy karatecy wystartowali na zawodach. W Turku odbyły się Mistrzostwa Polskiej Federacji Karate Shinkyokushin, będące jednocześnie kwalifikacjami do startu w Mistrzostwach Europy, dla kadetów, juniorów i seniorów.

W zawodach wzięło udział 238 zawodników z 50 klubów z całej Polski. Suwalski Klub Karate Kyokushin zgłosił do startu pięcioro zawodników: troje juniorów – Aleksandrę Rybacką, Aleksandrę Biłbak i Kacpra Sawickiego oraz dwóch kadetów Adriana Bugiedę i Tomasza Kluczyńskiego.

Reprezentanci Suwałk zdobyli cztery medale i jednocześnie cztery kwalifikacje do startu w Mistrzostwach Europy, które odbędą się 29 czerwca w Pradze, w Czechach.

Zawodnicy zdobyli następujące miejsca: Aleksandra Rybacka – I miejsce kumite do 55 kg juniorek; Kacper Sawicki – I miejsce kumite do 70 kg juniorów; Adrian Bugieda – I miejsce kumite do 50 kg Kadetów; Tomasz Kluczyński – II miejsce Kumite do 60 kg Kadetów. Aleksandra Biłbak tym razem nie zdobyła medalu.

Wyjazd na zawody został dofinansowany przez Urząd Miejski w Suwałkach oraz sponsora klubowego Reso Europa Service.