Rodzina smartfonów Galaxy Note cieszy się popularnością ze względu na duży wyświetlacz, wydajną baterię oraz dołączony do telefonów rysik. Przedstawiamy, co jeszcze oferują te znane smartfony koreańskiego producenta.

Smartfon Galaxy Note 9 to nie tylko duża bateria o pojemności 4000 mAh, lecz także 128 GB wbudowanej pamięci, którą za pomocą karty microSD można rozszerzyć o dodatkowe 512 GB. Sercem telefonu jest procesor pracujący w technologii 10-nanometrów, któremu towarzyszy 6 GB pamięci RAM.

Obraz na ekranie telefonu Samsung Galaxy Note 9 wyświetlany jest na imponującym 6,4-calowym wyświetlaczu Quad HD+ Super AMOLED, pracującym w rozdzielczości 2960×1440 pikseli. Pokryto go, jak i cały front telefonu, zakrzywionym szkłem. Dzięki czujnikom oświetlenia kontrast na wyświetlaczu jest korygowany na bieżąco. Dzięki temu nawet w pełnym słońcu pozostanie czytelny.

Rysik S Pen wykorzystuje połączenie Bluetooth, by zadziałać jako pilot do telefonu – dzięki przyciskowi na jego boku można wykonać telefonem zdjęcia, zmienić slajd czy zatrzymać wideo na YouTube. Można też stworzyć swoje własne ustawienia. Końcówka rysika ma grubość zaledwie 0,7 mm i ponad 4 tysiące poziomów nacisku, co zapewnia precyzję porównywalną do pracy z ołówkiem i papierem. Oprócz rysowania czy pisania na przykład w notatkach lub wiadomościach można również szkicować w bardziej artystyczny sposób – dzięki aplikacji PENUP.

W tak wysokiej klasy telefonie jak Samsung Galaxy Note 9 nie mogło zabraknąć doskonałego aparatu. Obiektyw z podwójną przysłoną skonstruowano tak, by jak najlepiej doświetlił zdjęcia, nawet w słabych warunkach oświetleniowych. Z tyłu urządzenia znajdziemy dwa obiektywy – jeden szerokokątny, a drugi typu tele – współpracują one między sobą, by stworzyć jak najlepsze ujęcie.

Samsung Galaxy Note 9 obsługuje dwie karty SIM, co pozwala mieć na jednym telefonie dwa odrębne numery i abonamenty sieci LTE. Dzięki temu można na przykład wygodnie korzystać z oddzielnych kart – służbowej i prywatnej – na jednym urządzeniu.

Dźwięk zapewniają dostrojone przez uznaną firmę AKG głośniki stereo. A dzięki technologii Dolby Atmos brzmienie jest realistyczne i trójwymiarowe. Do wyboru użytkownika są tryby, w tym sali kinowej i koncertowej.

Samsung Galaxy Note 9 został stworzony z myślą o graczach – to dla nich wyposażono go w wodno-karbonowy układ chłodzenia, który pozwala pracować smartfonowi długo na wysokich obrotach bez przegrzewania. Co ciekawe, telefon potrafi obsługiwać gry stworzone na komputery stacjonarne. Wystarczy podłączyć telefon do konta Steam poprzez aplikację Steam Link for Galaxy.

Zarówno Samsung Galaxy Note 9, jak i rysik S Pen są odporne na zanurzenie do głębokości półtora metra – spełniają one bowiem normę pyłoszczelności i wodoodporności IP68.

Za bezpieczeństwo danych zawartych na telefonie odpowiada rozwiązanie Samsung Knox. To mechanizmy sprawiające, że telefon jest zabezpieczony przed włamaniami, złośliwym oprogramowaniem i cyberatakami.

Samsung Galaxy Note 9 można odblokować, korzystając z rozwiązania łączącego rozpoznawanie twarzy i tęczówki oka użytkownika. Nadal jednak możemy korzystać z rozpoznawania linii papilarnych czy innych metod odblokowywania telefonu (hasło, PIN czy wzór).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj