W Suwałkach powstanie stacja paliw CNG

0
274
CNG, Suwałki, Czesław Renkiewicz

Spółka PGNiG Obrót Detaliczny podpisała listy intencyjne z prezydentami  Suwałk i Łomży, zakładające budowę w obu miastach infrastruktury do tankowania paliw CNG.

Przypomnijmy, że władze Suwałk planują zakup kilkunastu nowych autobusów napędzanych CNG. Z kolei Łomża planuje zakup 10 autobusów zasilanych ekologicznym gazem CNG.

Listy intencyjne zostały podpisane w piątek (11 stycznia) w łomżyńskim Urzędzie Miasta przez wiceprezesa PGNiG Obrót Detaliczny, Marcina Szczudło, prezydenta Suwałk – Czesława Renkiewicza oraz prezydenta Łomży – Mariusza Chrzanowskiego.

– Autobusy zasilane CNG to ekologiczne i ciche pojazdy, które świetnie sprawdzają się w środowisku miejskim. To dojrzała technologia, która gwarantuje długoletnią bezawaryjną pracę i duży zasięg wynoszący nawet do 500 kilometrów. Polskie miasta coraz częściej decydują się na wybór tego typu pojazdów, ponieważ ich cena jest porównywalna do autobusów na olej napędowy przy zdecydowanie niższych emisjach zanieczyszczeń – podkreślił Marcin Szczudło, Wiceprezes PGNiG Obrót Detaliczny.

– Dbałość o środowisko naturalne oraz zdrowie mieszkańców to nasz priorytet. Zakup kilkunastu nowych autobusów na CNG to pierwszy krok do tego, by wymienić całkowicie stary tabor na nowoczesny i ekologiczny. Ważny dla nas jest także fakt, że autobusy gazowe są zarazem niskoemisyjne, jak i wyraźnie tańsze od elektrycznych – powiedział Czesław Renkiewicz, Prezydent Miasta Suwałki.

Do 31 stycznia zostanie złożony wniosek o dofinansowanie tego projektu środkami z Unii Europejskiej. Plan to wymiana taboru na pojazdy napędzane gazem CNG, rower miejski oraz nowe tablice elektroniczne na przystankach.

Suwałki inwestują w ekologiczny transport publiczny

Leave a Reply