Zetknięcie z muzyką na żywo to zawsze szczególne przeżycie, ale w przypadku Mery Spolsky mamy do czynienia z doświadczeniem wielkiego formatu, spotkaniem z wulkanem energii, bo wszechstronnie utalentowana artystka na scenie wręcz daje z siebie wszystko.

Jej występy nazywane są solo-performancami: Mery pisze teksty, komponuje muzykę, gra na gitarze, aranżuje piosenki, jest producentką, a także projektuje ubrania. Koncerty artystki są okazją, by docenić wszystkie te talenty.

Można by stwierdzić, że geny zobowiązują. Mery jest córką Arkadiusza Żaka, genialnego basisty, bez którego trudno wyobrazić sobie takie utwory jak „Poranne łzy” Krystyny Prońko czy znane i najmłodszym piosenki z serii filmów o Panie Kleksie – „Psie smutki”, „Pożegnanie z bajką”. Nota bene ojciec był nadwornym basistą wybitnego kompozytora Andrzeja Korzyńskiego, nie mogło go zatem zabraknąć także w nagraniach Franka Kimono. Partie basu Żaka ozdobiły także wspaniałą płytę Jacka Skubikowskiego „Złe słowa”.

O współpracę z Arkadiuszem Żakiem zabiegały największe gwiazdy polskiej sceny. Fenomenalny artysta swego czasu wycofał się z branży muzycznej, co wielu do dziś uważa za niepowetowaną stratę. Mama artystki to z kolei ceniona projektantka mody. Ich pociecha osiąga sukcesy w obu tych dziedzinach, a jej pracowitość, kreatywność, wyczucie trendów, ale i oryginalne przetworzenie ich we własnych dokonaniach są gwarancją tego, że Mery Spolsky sukcesywnie wyrasta na gwiazdę nie lada formatu.

Na swoim koncie ma album „Miło Było Pana Poznać”, poza tym około 350 piosenek, koncerty zapadające w pamięć wszystkim, którzy mieli szczęście na nich być oraz nietuzinkowe projekty, dzięki którym każdy z fanów może stać się właścicielem namacalnego wyrazu talentu Mery. Warto dodać, że i podczas augustowskiego koncertu będzie okazja nabyć płytę artystki, a zapewne i zdobyć autograf, bo jest ona bardzo otwarta na kontakty z fanami, wszelkie rozmowy, wymianę spostrzeżeń.

Spragnieni nowych brzmień, obcowania z muzyką porywającą do tańca, nie zawiodą się przybywając na koncert, który odbędzie się 16 lutego, o godzinie 20.00 w Miejskim Domu Kultury w Augustowie. Brzmienia soul, R’n’B, niebanalne teksty, energia wciągająca do wspólnej zabawy – tego właśnie spodziewać się należy po koncercie Mery Spolsky.  To wydarzenie, którego nie można przegapić!

Bilety w przedsprzedaży kosztują 25 zł, w dniu koncertu – 35 zł, nabyć i zarezerwować je można w MDK-u, pod numerem telefonu 87 643 36 59 lub 790228560.

A dzięki udziałowi w konkursie zdobyć można jedno podwójne zaproszenie na koncert. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Jaki deseń preferuje artystka i skąd wzięła się owa fascynacja? Odpowiedzi prosimy przesyłać do 10 lutego do godz. 20.00 na adres redakcja@niebywalesuwalki.pl – zwycięzców wylosujemy. Zaproszenie dla 2 osób wygrał Łukasz Radziszewski.

Leave a Reply