Podczas koncertu z okazji Dnia Kobiet (8 marca o godz. 19.00) Suwalskiej Orkiestrze Kameralnej towarzyszyć będą muzycy The Consonance Trio oraz Kasia Garłukiewicz. Usłyszymy największe szlagiery dwudziestolecia międzywojennego z repertuaru H. Ordonówny i M. Fogga, utwory Haliny Kunickiej, muzykę z filmu „Czarna Dama” i autorskie kompozycje zespołu.

Gośćmi Suwalskiej Orkiestry Kameralnej będą muzycy The Consonance Trio, młodzi i utalentowani zawodowi muzycy: Max Fedorov (pianista, kompozytor i aranżer), Wojciech Bronakowski (perkusista i kompozytor) i Piotr Chociej (kontrabasista, gitarzysta basowy). Wyjątkowo elastyczni artystycznie, grają nie tylko muzykę klasyczną, ale także jazz, etno i szeroko pojętą muzykę rozrywkową. Podczas koncertu w Suwałkach towarzyszyć im będzie Kasia Garłukiewicz, wokalistka, kompozytorka i producentka muzyki filmowej, szerszej publiczności znana jako finalistka programu TVP 1 „Śpiewaj i walcz” (z zespołem deMorela).

W programie: „Sex appeal” z repertuaru Eugeniusza Bodo (z filmu „Piętro wyżej”, 1937 r.), „To ostatnia niedziela” z repertuaru Mieczysława Fogga (1935 r.), „Na pierwszy znak” i tytułowe „Miłość ci wszystko wybaczy” Hanki Ordonówny (z filmu „Szpieg w masce”, 1933 r.), Haliny Kunickiej „Niech no tylko zakwitną jabłonie” oraz „Warto trwać”, klimatyczne tango z filmu „Czarna Dama”, pierwszej fabularnej produkcji filmowej, której akcja rozgrywa się na terenie przedwojennej Białostocczyzny, do którego The Consonance Trio nagrał muzykę.

Kasia Garłukiewicz na co dzień udziela się w różnorodnych projektach artystycznych od jazzu, muzyki etnicznej, kabaretowej, hiphopu po szeroko rozumianą muzykę rozrywkową. Supportowała takie gwiazdy jak: Kayah, Varius Manx, śpiewała na jednej scenie ze Smolikiem. Z zespołem deMorela doszła do finału programu „Śpiewaj i walcz”, a jako Kasia Kubik pojawiła się w programie „The Voice of Poland”. Zajmuje się komponowaniem, pisaniem tekstów, aranżacją i produkcją własnej muzyki, również filmowej. Jako trenerka wokalna pomaga innym odnaleźć swój głos.

The Consonance Trio powstał w 2014 roku. Zespół został założony przez trzech przyjaciół, zawodowych muzyków na co dzień pracujących przy wielu różnych projektach. Muzyka, którą tworzą jest wspólnym mianownikiem rozmaitych zainteresowań muzycznych począwszy od muzyki klasycznej poprzez jazz, muzykę etniczną do szeroko rozumianej muzyki rozrywkowej. Zespół współpracował przy wielu projektach. W 2018 roku muzycy zaczęli współpracę z Suwalską Orkiestrą Kameralną.

W naszym konkursie można wygrać zaproszenie dla 2 osób na koncert w SOK-u. Wystarczy do 4 marca do godz. 10.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Jakich znanych aktorów można zobaczyć w filmie „Czarna dama”? Zwycięzcę wylosujemy. Zaproszenie wygrała Marina Łazarska.

Filharmonia Suwałk: koncert The Consonance Trio oraz solistki Kasi Garłukiewicz w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj