W poniedziałek, 25 lutego w Urzędzie Miejskim w Suwałkach została podpisana umowa na realizację kolejnego etapu budowy suwalskich bulwarów. To tylko jeden z elementów wszystkich przewidzianych działań – wszystkie prace potrwają do końca 2020 roku.

Inwestycję wartą blisko 4,8 mln zł wykona Zakład Ogólnobudowlany Stankiewicz z Suwałk. Prace zakończą się w maju przyszłego roku. Podpisana dziś umowa przewiduje zagospodarowanie terenu od ul. Mickiewicza do budynku łaźni. Powstaną ścieżki spacerowe, zieleń i mała architektura.

Jest to już czwarty etap związany z realizacją bulwarów. Pierwszy z  nich, budowa ul. Andrzeja Wajdy zakończyła się rok temu. W tym roku zobaczymy efekty wartej ponad 8 mln rewitalizacja budynku łaźni, w której docelowo powstanie galeria, kawiarnia oraz miejsce, gdzie będzie można wypożyczać sprzęt rekreacyjny.

Do końca października augustowska firma Ekodrom za 3,1 mln zł wykona: regulację brzegów rzeki z umocnieniem podstawy skarp na odcinku od ul. Mickiewicza do Wojska Polskiego, nabrzeże rekreacyjne i slip dla kajaków, przepławkę dla ryb i remont jazu, kładkę dla pieszych i rowerów.

Dodaj komentarz