Do 22 marca można oddawać głosy na artystów, którzy wystąpią na scenie Ż, w trakcie dziesiątej trasy Żywiec Męskie Granie. Szansę na występ ma również Łukasz Żurkowski, pochodzący z Suwałk wokalista, gitarzysta i kompozytor.

Żurkowski – to pod tą nazwą działa grupa założona przez Łukasza Żurkowskiego. Muzycznie oscyluje wokół alternatywnego rocka wspartego elektroniką. Wybijająca się często na pierwszy plan sekcja rytmiczna stanowi wyrazisty fundament dla nieszablonowych gitar oraz ekspresywnego i melodyjnego wokalu. Najmocniejszymi punktami zespołu są żywiołowe koncerty i stylistyczna rozpiętość. Autorskie teksty Żurkowskiego traktują o wyobcowaniu oraz rozterkach wewnętrznych, z którymi mierzą się ludzie pchnięci w dorosłość. Muzycy zadają z pozoru banalne pytania, które prowokują jednak do wewnętrznego dialogu. Kwartet dopełniają gitarzysta prowadzący Łukasz Ławrynowicz, basista Patryk Król oraz perkusista Michał Zieliński.

Łukasz Żurkowski pracuje i mieszka obecnie w Wielkiej Brytanii. Bywa w Polsce, tu koncertuje (wkrótce przed Organkiem w Białymstoku i Warszawie), a także nagrywa. W pierwszej połowie roku światło dzienne ujrzy płyta „Włóczęga”, która została nagrana została w Łodzi pod okiem Pawła Cieślaka.

Zagłosuj na „Ciemność” Żurkowskiego (link do strony Męskiego Grania).

Dodaj komentarz