Gośćmi festiwalu literackiego odbywającego się w Budzie Ruskiej byli dotychczas m. in.: Marcin Meller, Małgorzata Szejnert, Wojciech Jagielski i Michał Książek. Aby wydarzenie mogło trwać, potrzebne są pieniądze – trwa zbiórka.
W tym roku festiwal miałby odbyć się w dniach 14-17 sierpnia. Byłaby to piąta już odsłona spotkań w Budzie Ruskiej nad Czarną Hańczą. Oprócz Festiwalu literackiego Patrząc na Wschód, w dniach 2-4 maja zaplanowana została pierwsza edycja Festiwalu Powsinóg. Podróże bliskie i dalekie.  
Organizatorzy potrzebują 16 tys. złotych, aby zrealizować swój plan. Gośćmi tegorocznej edycji festiwalu będą m. in.: Małgorzata Rejmer, Paweł Smoleński, Ziemowit Szczerek i Wojciech Górecki, a Festiwalu Powsinóg – Anna Grebieniow, Mirosław Wlekły i Piotr Oleksy.
– Bardzo prosimy o wsparcie tych dwóch imprez… Wierzymy w to, że można zbudować imprezę, nie opierając się o ministerialne dotacje, lecz o wspólnotę ludzi dobrej woli o tych samych zainteresowaniach i podobnym patrzeniu na świat… Wierzymy w to, że festiwal literacki organizowany na wsi ma sens, bowiem każde miejsce na ziemi zasługuje na swój festiwal… – przekonują Piotr Brysacz i Piotr Malczewski, dyrektorzy artystyczni festiwali.

Pieniądze można wpłacać za pośrednictwem PolakPotrafi.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj