Reklama

Wzrosną dotacje na wymianę pieców

Data:

- Reklama -

Już od 15 lutego będzie można składać wnioski  o dotacje w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji – czyli tzw. dopłat do wymiany źródeł ciepła. Dzięki przyjętym na wniosek Czesława Renkiewicza, prezydenta Suwałk zmianom będzie można skorzystać z większych dotacji niż do tej pory.

– Ten program działa w naszym mieście już od 3 lat. Przyniósł on oczekiwane efekty. Dzięki jego realizacji już w 201 domach wymieniono stare zużyte piece na urządzenia bardziej ekologiczne – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk – Największą popularnością cieszą się przyłącza do sieci gazowej. Z dotacji na instalację pieca gazowego skorzystało w ciągu 3 lat 102 mieszkańców Suwałk, a 49 osób dzięki dotacjom podłączyło się do sieci PEC. W 50 zabudowaniach wymieniono piece na bardziej proekologiczne. W sumie w ramach dotacji przekazaliśmy do tej pory 657 181 zł – wylicza Prezydent Suwałk.

W tym roku po raz kolejny przyjęto w budżecie miasta kwotę 200 000 zł na dotacje związane z wymianą źródeł ciepła. Ponadto, na wniosek prezydenta Rada Miejska wprowadziła zmiany do programu. Do tej pory mieszkańcy Suwałk właściciele domów jednorodzinnych mogli otrzymać maksymalnie 3 000 zł, a wspólnoty mieszkaniowe – 10 000 zł. Po wprowadzanych zmianach będzie to odpowiednio od 3 000 do 6 000 zł oraz 15 000 zł.

W przypadku właścicieli domów jednorodzinnych wprowadzony został podział na 3 grupy związany z dochodami. Jeżeli dochód przypadający na 1 członka rodziny wyniesie do 1 100 zł, to ta osoba będzie mogła otrzymać dotację w wysokości do 70% całej inwestycji, ale nie więcej niż 6 000 zł. Jeżeli dochód na 1 osobę zawiera się w przedziale od 1 101 do 1 600 zł, to otrzyma dotację w wysokości do 70% całej inwestycji, ale nie więcej niż 4 000 zł. Ostatnia grupa to dochód powyżej 1 600 zł na osobę. Wtedy wnioskodawca otrzyma do 70% całej inwestycji, ale nie więcej niż 3 000 zł.

Wnioski pomogą mieszkańcom wypełnić pracownicy Wydziału Ochrony i Środowiska Urzędu Miejskiego w Suwałkach. Można je składać od 15 lutego do końca marca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Ekologiczne ogrzewanie w ponad 400 domach

W miniony piątek, 18 sierpnia, prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz...

Ogrzewanie z głową

Koszty ogrzewania to w tym sezonie jeden z głównych...

Eksperci ostrzegają przed ubóstwem energetycznym. Suwalczanie chcą wymieniać piece

- Pogłębiający się kryzys w branży energetycznej nie spowodował...

Ponad 3,5 mln zł otrzymały suwalskie NGO-sy

Już 94 umowy na współpracę z organizacjami pozarządowymi podpisał...