Bieg drugi Grand Prix o Puchar Folwarku Hutta

W niedzielę, 10 marca ruszył drugi bieg w kolejnej edycji biegu Grand Prix o Puchar Folwarku Hutta, organizowany prze Fundację „Kierunek Ultra”. Tradycyjnie biuro zawodów, start i meta miały miejsce w przyjaznym dla biegaczy miejscu – Folwarku Hutta.

Na starcie stanęło 64 zawodników z wielu miast Polski. Trasa, jak rok temu, wiodła ścieżkami Wigierskiego Parku Narodowego na dystansie około 10 km.

Aura wiosenna przyniosła zwycięstwo Danielowi Bochenko z Brzozowej z czasem 39:47, drugi na mecie pojawił się Kamil Olszewski z Suwałk z czasem 41:35, a trzeci był Marek Bułach z Białegostoku z czasem 43:39.

Najszybsze Panie to: Joanna Karczewska, 10-ta w kategorii Open (45:41), Natalia Aniszko z Suwałk (53:06) i Agnieszka Kołosza z Suwałk ( 57:36).

Oprócz klasyfikacji indywidualnej, w tym roku jest również klasyfikacja drużynowa, w której pierwszy bieg wygrała Białostocka Sekta Biegaczy, którzy licznie przybyli na tę imprezę.

Na wyróżnienie zasługuje również najmłodszy zawodnik – Mateusz Hołub ze Szkoły Podstawowej nr 10, który jako czwarty przybiegł na metę z czasem 44:40 – duży progres w porównaniu z ubiegłym miesiącem.

Kolejny bieg – 07.04.2019, zapisy: https://elektronicznezapisy.pl/event/3313/signup.html

Fot. Mariusz Rosłaniec

Dodaj komentarz