Z okazji tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru, w najbliższą niedzielę, 31 marca Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zaprasza na dzień otwarty pod hasłem „Niech żyje teatr!”.

27 marca na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru. To święto uchwalone w czerwcu 1961 roku w trakcie 9. światowego kongresu Międzynarodowego Instytutu Teatralnego, na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu w 1957 roku. Co roku, 27 marca, w teatrach na całym świecie organizowane są specjalne wydarzenia. Tego dnia rozsyłana jest także wiadomość, tłumaczona na ponad 20 języków, od wybitnego człowieka teatru, odczytywana we wszystkich instytucjach teatralnych świata. Orędzie na 58. Międzynarodowy Dzień Teatru napisała kubański reżyser i dramatopisarz Carlos Celdran. Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zaprasza na obchody dnia teatru w najbliższą niedzielę. Tego dnia dla widzów przygotowano specjalne atrakcje.

– Tradycyjnie, jak co roku, zapraszam wszystkich widzów, ale także osoby, które na co dzień nie korzystają z naszej oferty, do odwiedzenie Teatru Dramatycznego. Oprowadzimy naszych gości po budynku, pokażemy miejsca na co dzień niedostępne, a także zachęcimy do skorzystania z przygotowanej na ten dzień promocji – mówi Piotr Półtorak, dyrektor Teatru Dramatycznego.

O godz. 11.00, 11.30, 13.00 i 13.30 będzie można zwiedzić teatr z przewodnikiem.

O godz. 12.00 na Scenie Dużej odbędzie się czytanie fragmentów „Hobbita” oraz spotkanie z aktorami przygotowującymi spektakl na podstawie dzieła Tolkiena. Artyści pracujący nad przedstawieniem przygotowują dla widzów niespodziankę na ten dzień.

Na Scenie Foyer, o godz. 14.00 będzie można obejrzeć fragment spektaklu „16 ton i bananowy zgon” w wykonaniu uczestników warsztatów teatralnych pod opieką Piotra Szekowskiego.

O godz. 14.30 na Scenie Kameralnej fragmenty przedstawienia „Scenariusz dla X aktorów” zagrają uczestnicy warsztatów teatralnych pod opieką Agnieszki Możejko-Szekowskiej. Specjalnie dla widzów będzie przygotowany kącik ze strojami i rekwizytami z możliwością przebrania się i zrobienia zdjęcia oraz konkursy teatralne z nagrodami. Kasa tego dnia będzie czynna już od godz. 11.00.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, instytucja przygotowała także specjalną ofertę dla widzów. 31 marca będzie można kupić bilety na spektakl „Obława” 50% taniej. Oferta promocyjna będzie dostępna w kasie teatru oraz w sprzedaży internetowej: dramatyczny.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj