Suzia to 26-letnia dziewczyna z Warszawy. Jest wokalistką i gitarzystką. Sama komponuje muzykę i pisze do niej teksty. W kwietniu wystąpi w Ośrodku Kultury w Sejnach (6 kwietnia o godz. 19.00).

Projekt muzyczny pod pseudonimem Suzia rozpoczęła w 2012 roku. Jej styl muzyczny oscyluje w okół muzyki „songwriter/ popfolk/ blues”. Chociaż często porównywana do rodzimych Bartosiewicz czy Banaszak, okres jej rozwoju muzycznego przypadł na czas spędzony poza granicami Polski, bo w zimnej Skandynawii. Sama uważa, że to właśnie dlatego, jej wrażliwość muzyczna opiera się głównie na smutnych emocjach.

Suzia jest laureatką 45. edycji festiwalu FAMA w kategorii „Muzyka” oraz nagrody im. Małgosi Zwierzchowskiej w 42. Ogólnopolskim Studenckim Przeglądzie Piosenki Turystycznej YAPA 2017. W tym samym roku otwierała Songwriter Łódź festiwal u boku Tymona Tymańskiego. W 2018 roku na świat wyszła jej debiutancka EPka pt. „Nie dzieje się nic”, której wydanie wsparło ponad 100 osób w ramach akcji crowdfoundingowej na Wspieram.to.

24 maja ubiegłego roku odbył się koncert premierowy w pełnym składzie zespołowym, który funkcjonuje obecnie. Wraz z zespołem, Suzia pracuje nad długogrającym wydawnictwem.

Koncert w Sejnach zakłada występ w duecie: Suzia – wokal, gitara, ukulele; Magdala – wokal, skrzypce, ukulele, dzwonki. 

W naszym konkursie można wygrać 2 pojedyncze bilety na koncert w Sejnach. Wystarczy do 18 marca do godz. 20.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Gdzie odbył się pierwszy publiczny występ Zuzanny Kłosińskiej? Zwycięzców wylosujemy. Bilety wygrały: Marina Łazarska i Katarzyna Jaśkiewicz.

Dodaj komentarz