„Hobbit” za 350 groszy

0
126

18 maja w całej Polsce obchodzony będzie Dzień Teatru Publicznego. Z tej okazji blisko 100 teatrów z kilkudziesięciu polskich miast weźmie udział w akcji “Bilet do teatru za grosze”. W Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku widzowie będą mogli obejrzeć najnowszy spektakl – “Hobbit”.

Pomysł akcji zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce świętował 250-lecie istnienia. Majowe wydarzenie, w które zaangażowało się wówczas 100 teatrów publicznych z całej Polski, było jednym z najważniejszych punktów obchodów. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów – także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale.

W tym roku Dzień Teatru Publicznego obchodzony będzie w Polsce po raz piąty. Na widzów czekać będzie kilkadziesiąt tysięcy biletów w symbolicznej cenie 350 groszy (3,5 zł), którą organizator akcji – Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego – chce przypominać, że w teatrze “grosze grają rolę”. Z badań prowadzonych przez ekonomistów Szkoły Głównej Handlowej wynika, że każde 100 groszy przeznaczone na działalność teatru, przynosi nieco ponad 350 groszy zysku dla regionu, w którym teatr ten pracuje.

Organizatorzy chcą pokazać, że teatr nie jest obciążeniem, że teatr może się opłacać – podkreślają organizatorzy.

Z okazji tegorocznego Dnia Teatru Publicznego Teatr Dramatyczny zaprasza widzów na swoje najnowsze przedstawienie. Spektakl “Hobbit” w reżyserii Grzegorza Suskiego będzie można obejrzeć w sobotę, 18 maja o godz. 16.00. Sprzedaż biletów rozpocznie się tego samego dnia o godz. 10.00, wyłącznie w kasie teatru. Jedna osoba będzie mogła kupić maksymalnie dwa bilety.

Organizatorem wydarzenia jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Akcja finansowana jest z środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dodaj komentarz