Jak dbać o panele podłogowe w kuchni?

Nie ma drugiego takiego pomieszczenia w domu jak kuchnia. W końcu to tam przygotowujemy posiłki, rozmawiamy z bliskimi, spotykamy się ze znajomymi i dzielimy się swoimi rozterkami lub radościami. Właśnie dlatego musimy wiedzieć, jak prawidłowo zadbać o tę przestrzeń. Szczególnie dotyczy to podłogi, która na pewno nie raz była świadkiem kolejnym eksperymentów kulinarnych.

Czy warto wybierać panele podłogowe do kuchni?

Wiele osób zastanawia się w ogóle, czy warto montować panele podłogowe w kuchni. W końcu wiadomo, że tam trzeba ciągle utrzymywać porządek i bardzo często zdarzają się sytuacje, gdy w trakcie przygotowywania posiłków spadają niektóre składniki, przez co musimy zmyć coś na mokro lub sucho. Jednak naprawdę nie ma żadnych obaw przed tym rodzajem podłogi, nawet przy tak wymagającej przestrzeni. Konieczne jest tylko to, żebyśmy wiedzieli, jakie środki czystości sprawdzą się najlepiej. Poza tym, ważna jest również wysoka jakość materiału, co zapewniają tylko sprawdzone sklepy z panelami, jak np. https://1000podlog.pl/podlogi,panele_podlogowe/.

Jakie panele podłogowe sprawdzą się w kuchni?

Bardzo ważne jest to, żebyśmy zdawali sobie sprawę z tego, że w kuchni ważna jest nie tylko prawidłowa pielęgnacja podłogi, ale przede wszystkim – wybór odpowiednich paneli. W przypadku tego pomieszczenia musimy zwrócić uwagę na grubość drewna lub innego materiału. Zazwyczaj wystarczające są te, które mają ok. 15 mm. Poza tym, dobrze sprawdzą się podłogi z trzema warstwami, ponieważ chronią przed odkształceniami powstałymi np. na skutek wilgoci lub wyższej temperatury. Niezwykle istotna jest również klasa ścieralności paneli, która jest oznaczona za pomocą dwóch cyfr. W przypadku kuchni najlepiej sprawdzą się modele oznaczone 2 lub 3.

Jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja podłogi w kuchni?

Przede wszystkim niezwykle istotne jest dostosowanie środków czystości do rodzaju podłogi. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że jakieś preparaty nie zaszkodzą naszej podłodze, tylko usuną cały brud. Poza tym musimy pamiętać o częstym zamiataniu lub odkurzaniu, ponieważ twarde elementy mogą przedostać się pomiędzy panele bądź też zostawić na nich wgłębienia. Nie możemy też zapomnieć o tym, że w kuchni spadające składniki to nic niezwykłego, więc zazwyczaj tylko odkurzacz może pozwolić nam się ich pozbyć. Jednak nie są to jedyne zasady właściwej pielęgnacji.

Prawidłowa pielęgnacja paneli w kuchni

  • Regularne odkurzanie – bez wątpienia jest to najważniejsza czynność w trakcie codziennej pielęgnacji paneli podłogowych i właśnie od niej powinniśmy rozpocząć.
  • Mycie na mokro – w tym przypadku konieczne jest to, żebyśmy maksymalnie wycisnęli wodę z mopa. Poza tym warto dodać specjalne preparaty.
  • Szybkie usuwanie plam – do tego celu powinniśmy używać wilgotnej i miękkiej szmatki, np. z mikrofibry.
  • Pastowanie podłóg – to bardzo ważna część pielęgnacji paneli podłogowych, dzięki której dodamy kolejną warstwę ochronną. Poza tym pastowanie powinniśmy wykonywać regularnie, ale niezbyt często, np. co 1-3 miesiące.

Dodaj komentarz