Łagodna w DKF

0
122

Czwarte spotkanie w DKF 13 w 2019 roku już w środę, 3 kwietnia o godz. 18.00. Poruszające studium putinowskiej krainy autorytaryzmu to dzieło Siergieja Łoźnicy.

Niepokorny, pełen przenośni film o zbrodni bez kary pokazuje współczesną Rosję jako kafkowskie piekło zaplanowanego chaosu, który pochłania niewinnych, zwykłych ludzi.

„Łagodna”, pokazywana w Konkursie Głównym w Cannes 2017, to czwarty fabularny film Siergieja Łoźnicy (“Szczęście ty moje”; „We mgle”, “Donbas”). Inspirowana nowelą Dostojewskiego opowieść prowadzi nas w krainę zbrodni bez kary. Na prowincji we współczesnej Rosji kobieta o przykuwającej uwagę, spokojnej twarzy (Wasilina Makowcewa), otrzymuje zwrot paczki, którą wysłała do męża przebywającego w więzieniu, bez wyjaśnienia. Postanawia sama pojechać do ukochanego. Trafia do miasta-więzienia rodem z Kafki. Urzędnicy odmawiają jej udzielenia informacji. Ciągle słyszy: „tajemnica państwowa”.

Jej droga wiedzie przez kolejne kręgi piekła skorumpowanej na wszystkich poziomach instytucjonalnych i moralnych Rosji – czy jest jeszcze ktoś, komu mogłaby zaufać?

W naszym konkursie można wygrać 2 pojedyncze bilety na pokaz tego filmu w Suwalskim Ośrodku Kultury. Wystarczy wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl do 2 kwietnia do godz. 12.00 odpowiedź na pytanie: Jaki tytuł nosi film dokumentalny w reż. Siergieja Łoźnicy dotyczący jednej z miejscowości na północy Rosji? Zwycięzców wylosujemy. Bilety wygrywają: Agata Truchel i Małgorzata Czerucka.

Dodaj komentarz