Reklama

Mamy Mistrza Polski

Data:

- Reklama -

W sobotę, 27 kwietnia w Lipnie odbyły się 46 Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin,  zorganizowane przy współpracy z Polskim Związkiem Karate. W mistrzostwach wzięło udział 120 zawodników z 50 klubów z całej Polski. Suwalski klub reprezentowali trzej bracia: Biłbak – Sebastian, Daniel i Damian.

Klubowy instruktor Michał Karpowicz zadebiutował na zawodach ogólnopolskich jako sędzia. Kierownikiem ekipy był shihan Marek Krejpcio.

– Z zawodów wróciliśmy z Mistrzem Polski Damianem Biłbakiem. Damian zajął I miejsce w kumite w kategorii do 65 kg. Warto przypomnieć, że Damian dwa lata temu zajął I miejsce po raz pierwszy, a w zeszłym roku zdobył wicemistrzostwo. Teraz wrócił na pierwsze miejsce i ponownie został najlepszym zawodnikiem w kraju, zdobywając swój trzeci medal na zawodach najwyższej rangi w Polsce – komentuje trener Marek Krejpcio, dodając, że Damian pierwszą walkę przeszedł wolnym losem, a potem pokonał kolejno trzech przeciwników: Kamila Kowala z Tarnowskich Gór, Pawła Wolskiego z Warszawy i w finale – Filipa Szellera z Opola. Wszystkie walki wygrał bez dogrywek poprzez wskazanie sędziowskie.

Dwaj bracia Damiana, Daniel i Sebastian tym razem nie mieli szczęścia do medali. Obaj wygrali po dwa pojedynki. Każdy z nich drugą walkę wygrał przed czasem.

Fot. Suwalski Klub Karate Kyokushin

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Medale karateków w Radzyminie

W weekend, 27-28 listopada w Radzyminie odbyły się Mistrzostwa...

Karatecy wrócili z Bartoszyc z medalami

W sobotę, 20 listopada w Bartoszycach odbyła się kolejna...

Karatecy wracają ze srebrem. Wystartują w Mistrzostwach Europy

W niedzielę, 19 września w Ełku odbyły się kwalifikacje...

Weekendowe starty sportowców

Za nami starty zawodników Suwalskiego Klubu Taekwondo Huzar w...
%d bloggers like this: