Umowy na wsparcie Suwałki Blues Festivalu i budowę suwalskiego lotniska podpisali dziś Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego i Czesław Renkiewicz, prezydent miasta. Zgodnie z dokumentami władze województwa wesprą organizację lipcowej imprezy kwotą 80 tys. złotych i przekażą kolejne 3 miliony złotych na budowę lotniska. Pierwsza taka kwota wpłynęła przed rokiem.

– Podczas kampanii wyborczej mówiliśmy o zrównoważonym rozwoju. Dziś jest jeden z takich momentów, gdzie słowa zamieniają się w czyny – mówił w suwalskim magistracie Artur Kosicki. – Przekazujemy 3 miliony złotych na budowę lotniska w Suwałkach, czyli wspieramy rozwój gospodarczy subregionu suwalskiego, ale też 80 tysięcy złotych na Suwałki Blues Festival,  czyli też wspieramy imprezy kulturalne. Szanowni państwo, będziemy wspierać subregion suwalski, jako zarząd województwa, ale i dzięki silnej reprezentacji radnych z tego regionu: Pawła Wnukowskiego, Romualda Łanczkowskiego. To są osoby, które też troszczą się o rozwój tego regionu. Cieszę się, że jest dobra współpraca z panem prezydentem. Jak pan prezydent powiedział, nie liczymy co do złotówki, co i kto komu przekazał. Chodzi o to, abyśmy wspólnie myśleli o rozwoju Suwałk, bo stawiamy nie tylko na rozwój silnych ośrodków, ale też mniejsze, średnie miasta – kontynuował marszałek.
Dziękując za pomoc, Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk zaprosił marszałka na wspólny lot samolotem we wrześniu tego roku.
Podczas rozmowy z dziennikarzami marszałek odpowiadał na pytania dotyczące między innymi przyszłości PKS Nova i prezesa tej spółki. Jak mówił, władze wojewódzkie przeglądają dokumenty. Przyznał, że część związków PKS Nova chce odwołania prezesa, a część broni Cezarego Sieradzkiego.
– My chcemy mieć rzetelną informację i tylko to będzie decydowało, czy będzie nadal pełnił funkcję – powiedział marszałek.
Artur Kosicki zaznaczył, że przez pryzmat nowych założeń rządu Prawa i Sprawiedliwości PKS będzie kluczowym partnerem do realizacji programu i zarząd województwa musi mieć pewność, że na stanowisku prezesa jest osoba właściwa i kompetentna.

Dodaj komentarz