W suwalskim salonie fryzjerskim X-Cut fachowców – profesjonalnych barberów szkolących kadrę nie jest trudno spotkać. Kilkukrotnie gościł tu Roman Romić, wcześniej współpracujący z Nergalem, ostatnio Andreas Papyrou z Andy Champions Barber i Muk Haircare. Od środy szkolenie prowadzi Kamil Cesarski, jeden z laureatów ubiegłorocznych Mistrzostw Świata we Fryzjerstwie, który odbyły się w Paryżu.

Fryzjerstwo męskie w ostatnich latach w Polsce przeżywa rozkwit. Wizyta u golibrody, czyli to, co kiedyś było zupełnie naturalne, jeszcze do niedawna było mało popularne. Wraz z modą na brody pojawiły się też miejsca, w których można o nią profesjonalnie zadbać. Takim miejscem w Suwałkach jest właśnie salon X-Cut, w którym fryzjerki wciąż się dokształcają. Szkolenie z Kamilem Cesarskim jest potwierdzeniem tych praktyk.

– Kamil Cesarski to jeden z najlepszych fryzjerów w Polsce. Jest bardzo znany w środowisku fryzjerskim, ale w naszym regionie bywa rzadko. Takich fachowców warto zapraszać i warto się od nich uczyć – zaznacza Patrycja Jackowska, właścicielka salonu X-Cut i jedna z uczestniczek szkolenia.

Kamil Cesarski jest fryzjerem od 33 lat, doskonale zna się na tym, co robi. Sukces w Paryżu tylko to potwierdza – Cesarski był członkiem Narodowej Fryzjerskiej Kadry Polski i zajął 8 miejsce na świecie, był też najlepszy z Polaków w kategorii barber. W Mistrzostwach Świata OMC w 35 konkurencjach wystartowało 1300 fryzjerów z całego świata.

Szkoleniowiec wypracował nie tylko własną renomę, ale też stworzył własną markę YES – Pracownię Fryzjerską, Yes Barber Shop oraz Yes Edukację Fryzjerską. Regularnie prowadzi kursy i szkolenia dla początkujących fryzjerów, a także profesjonalistów w zakresie fryzjerstwa i barberingu w całej Polsce. W Suwałkach realizuje dwudniowe szkolenie Barber Style 2.0 na temat cięć męskich, trymowania i pielęgnacji brody, w czasie którego fryzjerki pracują nożyczkami, maszynkami i brzytwami.

O szkoleniu opowiada Kamil Cesarski:

Fot. Niebywałe Suwałki

Dodaj komentarz