Stuningowane ciężarówki, zawody na 1/4 mili, przeloty helikopterem, drifting i ryk silników. Zanim suwalskie lotnisko na dobre zostanie otwarte, w sierpniu odbędzie się widowiskowa impreza, która wcześniej przez wiele lat odbywała się w Ełku. 7 Moto Show Suwałki Reaktywacja wraca po przerwie.

Trwa budowa lotniska lokalnego w Suwałkach, latem rozpocznie się proces jego certyfikacji. Teren o powierzchni 100 ha chcą jednak do innych celów niż loty wykorzystać organizatorzy Moto Show. Nie jest wykluczone, że impreza na stałe wpisze się do kalendarza letnich wydarzeń w Suwałkach.

Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk o nowej, letniej imprezie sportowej:

Adam Bartoszewicz zapowiada, że po raz pierwszy w tej części Polski odbędą się zawody driftowe i zawody na 1/4 mili, do udziału w których już w tej chwili zgłosiło się 120 uczestników. Wcześniejsze, ełckie edycje wydarzenia gromadziły nawet 20 tys. osób – czy organizatorom uda się powtórzyć ten sukces również w Suwałkach?

Adam Bartoszewicz o Moto Show Suwałki Reaktywacja:

Motoryzacyjny festiwal odbędzie się w dniach 17 – 18 sierpnia. Główne atrakcje programowe już są znane: zawody driftingowe przeprowadzane przez organizację Drift Open (organizator cyklu ogólnopolskiego); Drift Taxi – widzowie będą mogli pojeździć na miejscu pasażera z profesjonalnymi drifterami; Truck Day – zlot ciężarówek stuningowanych z całej Polski; zlot motocyklowy; hamownia 4×4 i motocyklowa; koncert zespołu Gypsy Caravan; zlot food trucków; konkurs na auto publiczności (nagroda za 1 miejsce – 3 000 zł; za 2 miejsce – 2000 zł; za 3 miejsce – 1000 zł); zawody maszyn budowlanych – wbijanie gwoździa łyżką koparko ładowarki; a także strefa dla dzieci; a nawet dźwig do skoków bungee.

Leave a Reply