Konferencja Au! Mam Autyzm?! odbędzie się 27 kwietnia w Suwałkach – już po raz szósty organizatorzy zaproszą prelegentów i gości, którzy chcę poszerzać i zdobywać wiedzę na temat autyzmu.

Wśród prelegentów co roku znajdują się m. in. osoby z zespołem Aspergera, które swoim doświadczeniem dzielą się z innymi. Tym razem tematami przewodnimi spotkania w Parku Naukowo-Technologicznym będą: odnajdywanie własnej drogi i pasji, samoświadomość. W konferencji mogą wziąć udział terapeuci, rodzice, osoby ze spektrum. Ważną kwestią, jaka pojawi się w trakcie wydarzenia, będzie też seksualność dzieci i młodzieży w okresie dojrzewania. W trakcie konferencji przewidziano możliwość nabycia pomocy dydaktycznych, książek, materiałów ćwiczeniowych.

W tym roku o samorealizacji i kształtowaniu tożsamości opowiedzą: pedagog Marek Stankiewicz, psychiatra Ewa Dobiała, psychoseksuolog Bernadeta Jabłońska, neurolog Jacek Dobiała, dr Joanna Ławicka, obrońca prac osób z ASD Kosma Moczek i oligofrenopedagog Katarzyna Łatacz.

O konferencji opowiada Urszula Duda, dyrektor Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły „Bajka” w Suwałkach:

Organizatorami wydarzenia są: Podlaskie Stowarzyszenie Terapeutów (organ prowadzący szkołę Bajkę) i Dzielnia Wiedzy

Na zdj. poprzednie edycje konferencji

Konferencja „Au!? Mam Autyzm” w Parku Technologicznym w Suwałkach

Leave a Reply