Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk wspólnie ze skarbnikiem Wiesławem Stelmachem we wtorek, 2 kwietnia podpisali ostatnią z umów na budowę ul. 100 – lecia Niepodległości Polski. Jej wartość to 24,6 mln zł. Firma Prasko Construction – zwycięzca przetargu – prace ma zakończyć do 15 grudnia br. Będzie to zupełnie nowa droga, która połączy ul. Utrata z ul. Sejneńską.

Budowa ul. 100 – lecia Niepodległości Polski to najdroższe zadanie drogowe w tegorocznym budżecie Suwałk. Firma Prasko Construction to ta sama firma, która buduje suwalski pas startowy.

Na przebiegu tej drogi trwają już prace przy budowie tunelu pod torami oraz mostu na Czarnej Hańczy. Pierwszy z obiektów buduje gdański POLWAR, który wykona te zadanie do 31 lipca 2019 r. za kwotę 6.672.750 zł. Most kosztować będzie 4.982.591,75 zł. Inwestycję do 30 września 2019 r. zrealizuje firma OPTEM z Gdańska.

Firma lada dzień rozpocznie prace związane z branżą sanitarną. Najbardziej newralgiczny etap inwestycji, polegający na przebudowie ul. Utrat od ul. Łąkowej do ul Staniszewskiego wraz z budową ronda, rozpocznie się dopiero po oddaniu do użytkowania obwodnicy Suwałk.

Dodaj komentarz