Suwalski Ośrodek Kultury zachęca wszystkich suwalczan, uczestników, odbiorców i współtwórców wydarzeń artystycznych, do udziału w ankiecie, której wyniki mają pokazać oczekiwania mieszkańców Suwałk odnośnie artystów, których chcieliby zobaczyć i posłuchać w czasie imprez kulturalnych organizowanych w Suwałkach w 2020 r. Swoje propozycje można zgłaszać za pośrednictwem formularza, który będzie dostępny od 3 kwietnia do 30 kwietnia (szczegóły na  www.soksuwalki.eu).

To nie pierwsza taka praktyka Suwalskiego Ośrodka Kultury. Podczas ubiegłorocznego Jarmarku Kamedulskiego SOK pytał suwalczan o ich preferencje odnośnie artystów występujących podczas Jarmarku – ankietowani wskazywali m.in. na Marylę Rodowicz, Sławomira i Zenka Martyniuka. Na swoim profilu na Facebooku pytał internautów o artystów, którzy powinni wystąpić na koncercie Powitanie Lata 2019. Wpis spotkał się z dużym zainteresowaniem, użytkownicy FB zgłaszali nazwiska artystów i zespołów, z których część występowała już w Suwałkach (Dawid Podsiadło, Kortez, Lemon, Kamil Bednarek, Poparzeni Kawą Trzy, Monika Brodka).
Suwalski Ośrodek Kultury podkreśla, że choć każdorazowo realizacja koncertu jest uzależniona od wielu czynników, z których nie jedynymi, choć bardzo istotnymi, są dostępność terminu i koszt wydarzenia, to znajomość oczekiwań mieszkańców Suwałk jest cenną wskazówką dla organizatorów imprez kulturalnych.

Dodaj komentarz