Trzeci bieg z cyklu Grand Prix o Puchar Folwarku Hutta, organizowany przez Fundację „Kierunek Ultra” już za nami. Tradycyjnie biuro zawodów, start i meta miały miejsce w przyjaznym dla biegaczy miejscu – Folwarku Hutta koło Suwałk.

Na starcie stanęła rekordowa liczba zawodników – 74 biegaczy z całej Polski. Trasa wiodła ścieżkami Wigierskiego Parku Narodowego na dystansie ok 10 km. Piękna pogoda sprzyjała biegaczom i przyniosła zwycięstwo Danielowi Bochenko z Brzozowej z czasem 40:36, drugi na mecie pojawił się Łukasz Drażba z Suwałk – z czasem 42:00 a trzeci Grzegorz Kulczyniec z Olecka – z czasem 42:01.

Najszybsze kobiety to mieszkanki Suwałk: Joanna Karczewska (45:52), Katarzyna Budrewicz (50:03) i Bożena Kaszkiel ( 52:13).

W klasyfikacji drużynowej wygrała suwalska drużyna z najszybszym nastolatkiem – Joungfull running team, w której skład wchodzą: Joanna Karczewska, Mateusz Hołub, Sławomir Karczewski i Tomasz Motulewski. Ta drużyna prowadzi też w ogólnej klasyfikacji drużynowej.

Zapisy na edycję majową – 12.05.2019, https://elektronicznezapisy.pl/event/3313/signup.html

Majowy bieg zostanie połączony z piknikiem rodzinnym; w tym dniu będzie miał również miejsce bieg młodzieży na dystansie 5 i 10 km – Cross – podejmij wyzwanie – zapisy pod linkiem: https://elektronicznezapisy.pl/event/3662/signup.html .

Fot. Fundacja Kierunek Ultra

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj