Reklama

Nauka bliżej niż zwykle

Data:

- Reklama -

Doświadczenia chemiczne, roboty, termowizja, ambulans medyczny, zabiegi kosmetyczne, pokazy ratownictwa medycznego, czy projektowanie gier komputerowych – to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na uczestników 17. Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, który odbył się w Suwałkach.

Kilkuset uczniów szkół ponadgimnazjalnych i podstawowych odwiedziło Park Naukowo-Technologiczny w Suwałkach, by poznać, pokochać i dotknąć naukę. Już po raz kolejny uczelnie wyższe województwa podlaskiego zjednoczyły siły, aby pokazać w sposób przystępny, jak ciekawa i pasjonująca może być nauka i sztuka. Oprócz stoisk, na uczestników wydarzenia czekała część wykładowa, którą przygotowywali wykładowcy z poszczególnych uczelni.

PWSZ w Suwałkach reprezentował dr Artur Płoński, z prelekcją: „Pieniądz, którego nie ma”. W przygotowanie imprezy włączyły się instytucje edukacyjne, artystyczne i sportowe, a przede wszystkim samorządy. Koordynatorem tegorocznej edycji PFNiS  był Uniwersytet w Białymstoku, a koordynatorami działań w Suwałkach – PWSZ oraz Park Naukowo-Technologiczny.

Hasło tegorocznego Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki to: „Algorytmy_rzeczywistości”, które ma uświadamiać, że popularny termin z informatycznego żargonu jest kluczem otwierającym wiele furtek. Algorytmy królują na światowych giełdach, wpływają na politykę, kreują w internecie słupki popularności ludzi, towarów…

Fot. PWSZ w Suwałkach

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Rozmawiają o energii i biznesie (audio, wideo)

Trwa VI Forum Biznesowe Pogranicza - w tym roku...

Pod naszym patronatem: Kolejna edycja Forum Biznesowego Pogranicza już za dwa tygodnie

Forum Biznesowe Pogranicza, organizowane przez Miasto Suwałki oraz Park...
%d bloggers like this: