Reklama

Nauka bliżej niż zwykle

Data:

- Reklama -

Doświadczenia chemiczne, roboty, termowizja, ambulans medyczny, zabiegi kosmetyczne, pokazy ratownictwa medycznego, czy projektowanie gier komputerowych – to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na uczestników 17. Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, który odbył się w Suwałkach.

Kilkuset uczniów szkół ponadgimnazjalnych i podstawowych odwiedziło Park Naukowo-Technologiczny w Suwałkach, by poznać, pokochać i dotknąć naukę. Już po raz kolejny uczelnie wyższe województwa podlaskiego zjednoczyły siły, aby pokazać w sposób przystępny, jak ciekawa i pasjonująca może być nauka i sztuka. Oprócz stoisk, na uczestników wydarzenia czekała część wykładowa, którą przygotowywali wykładowcy z poszczególnych uczelni.

PWSZ w Suwałkach reprezentował dr Artur Płoński, z prelekcją: „Pieniądz, którego nie ma”. W przygotowanie imprezy włączyły się instytucje edukacyjne, artystyczne i sportowe, a przede wszystkim samorządy. Koordynatorem tegorocznej edycji PFNiS  był Uniwersytet w Białymstoku, a koordynatorami działań w Suwałkach – PWSZ oraz Park Naukowo-Technologiczny.

Hasło tegorocznego Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki to: „Algorytmy_rzeczywistości”, które ma uświadamiać, że popularny termin z informatycznego żargonu jest kluczem otwierającym wiele furtek. Algorytmy królują na światowych giełdach, wpływają na politykę, kreują w internecie słupki popularności ludzi, towarów…

Fot. PWSZ w Suwałkach

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Młodzi wyjeżdżają z Suwałk. Czy stypendia mogą to zmienić?

W czwartek, 11 sierpnia rozpoczęły się konsultacje projektu "Programu...

Pompy ciepła coraz popularniejsze. Uwaga, zmiany w programie „Czyste Powietrze” (audio)

Pompa ciepła, ocieplenie domu i wymiana stolarki okiennej, podłączenie...

Kolejna stacja SUWER-a już działa

Jak informowaliśmy w marcu, w Suwałkach system roweru miejskiego...

Z regionu: Naukowiec z Politechniki Białostockiej członkiem prestiżowego gremium eksperckiego

Dr hab. inż. Maciej Zajkowski, prof. Politechniki Białostockiej -...
%d bloggers like this: