Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku zaprasza w piątek, 24 maja na recital fortepianowy Mariusza Ciołko. Tego wieczoru artysta zaprezentuje niezwykłe interpretacje utworów największych europejskich kompozytorów: Sonatę fortepianową E-dur op. 109 Ludwiga van Beethovena, Fantazję f-moll op. 49 i Scherzo b-moll op. 31 Fryderyka Chopina oraz Wariacje i fugę B-dur na temat Händla op. 24 Johannesa Brahmsa.

Mariusz Ciołko jest absolwentem klasy fortepianu prof. B. Kawalli w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (dyplom z wyróżnieniem). Od 1997 r. pracuje na białostockiej Filii Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (obecnie Filia Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku) jako asystent, a następnie adiunkt w klasie prof. W. Raczkiewicza. Po uzyskaniu stopnia doktora habilitowanego sztuki muzycznej, w 2014 r. zaczął prowadzić klasę fortepianu na białostockiej uczelni. Od 2016 r. pełni też funkcję kierownika Zakładu Pedagogiki Fortepianu, Klawesynu i Organów oraz prowadzi klasę fortepianu w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. K. Szymanowskiego w Warszawie. Od 2018 r. pracuje także w Katedrze Fortepianu Akademii Muzycznej w Krakowie. Już jako student II roku wystąpił w Filharmonii Narodowej, gdzie był pierwszym wykonawcą Ronda koncertowego na fortepian i orkiestrę M. Małeckiego, które wraz z Błękitną rapsodią G. Gershwina nagrał dla Telewizji Polskiej. Występuje w kraju i za granicą (Litwa, Białoruś, Liban). Kilkakrotnie koncertował jako solista z Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Warszawie. Występował z takimi muzykami jak M.J. Błaszczyk, M. Nałęcz-Niesiołowski, T. Strahl, P. Kusiewicz. W 1999 r. z okazji 150. rocznicy śmierci F. Chopina nagrał dla ośrodka TVP w Białymstoku cykl utworów tego kompozytora. W 2017 r. nagrał dla wytwórni DUX płytę z utworami fortepianowymi R. Maciejewskiego. Jest także zapraszany do udziału w pracach jury zagranicznych i krajowych konkursów pianistycznych.

POLIFONIE

RECITAL MARIUSZA CIOŁKO     

Piątek, 24 maja 2019 / Sala koncertowa OiFP / Podleśna 2 / godz. 19.00

W naszym konkursie można wygrać zaproszenie dla 2 osób na ten koncert. Wystarczy do 22 maja do godz. 20.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Jaki tytuł nosi autorska płyta artysty, która została wydana kilka lat temu? Zwycięzcę wylosujemy. Zaproszenie wygrywa Agnieszka Zalewska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj