Reklama

Remont Utraty już w czerwcu. Powstanie rondo

Data:

- Reklama -

Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe za ponad 1,4 mln złotych wyremontuje najbardziej zniszczone fragmenty ulicy Utrata. Prace mają zakończyć się do 30 października tego roku. Drogowcy nie będą pracować w godzinach szczytu.

Inwestycja została podzielona na dwa etapy. – Zakres remontu uzależniliśmy od tego, czy pozyskamy dofinansowanie z Ministerstwa Infrastruktury. W ostatnich dniach dotarła do nas informacja, że przyznano nam 800 tysięcy złotych. Wiem, że zabiegał o to Wojewoda Podlaski. Bardzo dziękuję Panu Wojewodzie za pomoc i wstawiennictwo – tak Czesław  Renkiewicz, prezydent Suwałk pozyskanie środków przez miasto.

Nawierzchnia zostanie odnowiona na odcinku od skrzyżowania z Łąkową do Waryńskiego. To skrzyżowanie nie będzie remontowane, a dalej w kierunku północnym wyremontowana zostanie wschodnia nitka, skrzyżowanie z Sejneńską, dalej zachodnia nitka, skrzyżowanie z Przytorową i zachodnia nitka do skrzyżowania z Dwernickiego i Kolejową, na którym nie będzie prac remontowych. Są to najbardziej zniszczone fragmenty jezdni i na chwilę obecną pieniędzy wystarczyło nam na taki właśnie zakres robót.  Nowej nawierzchni Utrata doczeka się także przy skręcie do Płociczna, gdzie powstanie rondo. Ta inwestycja związana jest z budową ulicy 100-lecia Niepodległości Polski, która wraz z tunelem pod torami i mostem na Czarnej Hańczy połączy Utratę z Sejneńską. Drogowcy nie będą pracować w godzinach od 6.00 do 10.00 oraz od 14.00 do 17.00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Trwają remonty chodników

W Suwałkach zakończyły się pierwsze prace związane z remontami...

Nowe inwestycje drogowe w regionie oraz na Warmii i Mazurach

20 marca 2017 r. wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy...