Cukrzyca to groźna choroba, do tego cierpiący na nią często przez dłuższy czas nie są świadomi, że chorują. Brak diagnozy, brak leczenia nie tylko utrudniają codzienną egzystencję, ale też mogą doprowadzić do trudnych powikłań. Warto monitorować sytuację, a znakomitą okazją do tego są spotkania ze specjalistami. Już w najbliższą sobotę w ramach badań profilaktycznych będzie można dokonać pomiaru cukru we krwi oraz pomiaru ciśnienia tętniczego.

W budynku Aquaparku w godzinach 13.00-17.00 odbędzie się spotkanie z lekarzem diabetologiem, Ewą Korneluk, która wszystkim zainteresowanym udzieli porad w zakresie zaleceń żywieniowych, diety, samokontroli glikemii.

To już jedenasta tego typu akcja skierowana do mieszkańców regionu. Jak informują organizatorzy, w ubiegłych latach z badań skorzystało każdorazowo po kilkaset osób. Niektórzy dzięki tej akcji rozpoczęli leczenie, bo według szacunków aż połowa chorych nie jest świadoma swej choroby. A cukrzyca powoduje rozmaite komplikacje zdrowotne – choroby oczu, nerek, układu nerwowego i układu krążenia (w tym chorobę niedokrwienna serca, zawał mięśnia sercowego i udar mózgu).

Podczas sobotniej, jedenastej edycji zaplanowano także atrakcje dla najmłodszych – zabawy edukacyjne oraz konkurs plastyczny, a każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom.

Akcja jest realizowana w ramach Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj