Reso 10,5 już za kilka tygodni

0
100
Jedna z poprzednich edycji wydarzenia biegowego w Suwałkach.

Reso Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania już za niespełna dwa tygodnie – po raz ostatni w formule “ćwiartki”. W przyszłym roku będzie to półmaraton z wydarzeniami towarzyszącymi.

Dziś w suwalskim ratuszu podczas konferencji prasowej o nadchodzącym wydarzeniu opowiadali: Czesław Renkiewicz, prezydent Miasta Suwałk, Waldemar Borysewicz, dyrektor suwalskiego OSiR-u, Bronisław Woźnialis, prezes zarządu RESO Europa Service  sp. z o.o. oraz Barbara Wierzbowska-Lebiediew, prezes Podlaskiego Stowarzyszenia Terapeutów.

Jak podkreślił Waldemar Borysewicz, przygotowania do tegorocznej edycji rozpoczęły się jeszcze w ubiegłym roku. Organizatorzy Reso podpatrywali inne miasta, w których odbywają się podobne biegi.

Suwalska “ćwiartka” to nie tylko sportowe emocje dla dzieci, młodzieży i dorosłych, to także muzyczne strefy kibicowania zlokalizowane na placu Marii Konopnickiej, w PWSZ, w pobliżu ronda przy Tesco i na parkingu przy Plazie. Dodatkową atrakcję będzie plenerowy koncert Witka Muzyka Ulicy (o godz. 18:00 na Placu Marii Konopnickiej).

Ciekawymi propozycjami są także nowe formuły sportowe, jak np. bieganie ze zwierzętami. W tym roku w ramach Suwalskich Debiutów, czyli biegu na 3,5 km, odbędzie się bieg z czworonogami. Jest to efekt współpracy pomiędzy Fundacją Zwierzęta Niczyje oraz Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Suwałkach. W ubiegłym roku nad Zalewem Arkadia odbyła się pierwsza edycja tego biegu. Z inicjatywy fundacja druga edycja odbędzie się w ramach RESO Suwałki 10,5. Podczas wydarzenia na Pl. M. Konopnickiej Fundacja będzie prowadzić swój punkt konsultacyjny, w którym będzie można dowiedzieć się wszystkiego o czworonogach.

Na nagrody mogą też liczyć kibice – najlepsi mogą liczyć na nagrody finansowe (800 zł, 600 zł, 400 zł) oraz możliwość organizacji spotkania integracyjnego w Przystani Stary Folwark (więcej szczegółów http://resosuwalkibieg.pl/mistrzowie-kibicowania/).

Swój udział w wydarzeniu biegowym będzie miała również Niepubliczna Terapeutyczna Szkoła Podstawowa “Bajka” w Suwałkach, która dzięki środkom zebranym w czasie biegu i pomocy spółki Reso sukcesywnie remontuje budynek przy ul. Paca. Oprócz wspomnianego “Bajkowego Biegu”, każdy kibic będzie mógł nabyć specjalną niebieską opaskę z hasłem „Pomaganie Przez Bieganie”. Jest to cegiełka dla Bajki i zarazem zaproszenie na Bieg na Wyspę, czyli bieg śniadaniowy, który 7 lipca o godz. 9:00 wyruszy z Pl. M. Konopnickiej nad Zalew Arkadia. Tam na wyspie będzie czekała na wszystkich biegaczy suwalska jajecznica i miła niespodzianka.

To nadal nie wszystko. Bronisław Woźnialis, prezes zarządu RESO Europa Service przekazał podczas konferencji informację o dodatkowym wsparciu finansowym, jakiego udzieli sponsor tytularny biegów NTSP Bajka w Suwałkach. Każdy kilometr przebiegnięty przez uczestnika Suwalskich Debiutów i Suwalskiej Ćwiartki będzie miał ogromną moc, bowiem RESO Europa Service przekaże na remont szkoły kwotę równą iloczynowi uczestników biegów dla dorosłych i pokonanych przez nich kilometrów. Innymi słowy, im więcej uczestników tym większa kwota trafi na rzecz Bajki i przyśpieszy realizację marzeń podopiecznych o nowej szkole.

Dodaj komentarz