Aktywność sportowa nie wychodzi z mody. Niemal każdy teraz biega, jeździ na rolkach, na rowerze. Nad suwalskimi jeziorami spotykamy nie tylko osoby lubiące leżeć „plackiem na plaży”, ale także uprawiające różne dyscypliny wodne. Dlatego warto zajrzeć do WOSiR „Szelment”, który jest coraz bardziej kojarzony jako idealne miejsce do nauki stosunkowo nowej dyscypliny sportowej jaką jest wakeboarding.

Jeden z najdłuższych wyciągów wakeboardowych w Polsce znajduje się zaledwie 14 km od Suwałk, to w WOSiR Szelment możemy spróbować swoich pierwszych ślizgów na desce. Niezbędny sprzęt do nauki jest wliczony w cenę zakupionego biletu, więc nie ponosimy dodatkowych kosztów związanych z wypożyczeniem lub zakupem deski, kasku czy kamizelki wypornościowej.

Wykwalifikowana kadra pracownicza przygotuje nas do nowej wodnej przygody, natomiast 1000 metrów długości tuż po starcie pozwoli poćwiczyć utrzymanie się na wodzie.

Jeden pełny cykl trwa około 180 sekund, prowadzi po prostokącie umiejscowionym na 5 słupach i kosztuje jedyne 5 zł.

Szukającym zdecydowanie większych wrażeń polecamy zamontowane przeszkody, na których można ćwiczyć swoje pierwsze wodne ewolucje. Adrenalina gwarantowana.

Przyjeżdżając do Szelmentu można odpocząć od zgiełku miasta, odetchnąć i poczuć się jak na wakacjach – i to bez pokonywania ogromnych odległości. Klimat tworzy piaszczysta plaża z siedziskami na brzegu jeziora, które zachęcają do odpoczynku. Na odwiedzających WOSiR Szelment, oprócz wyciągu wakeboardowego, czeka cała masa innych atrakcji, takich jak: rozstawione boisko do siatkówki, park linowy, ścianka wspinaczkowa czy też mini-golf. Zadbano również o atrakcje dla najmłodszych w postaci zjeżdżalni do wody oraz ciekawej atrakcji, jaką jest water-tubing. Przy plaży można wypożyczyć rowerki wodne oraz kajaki, z których możemy podziwiać piękne jezioro Szelment Wielki.

Ośrodek posiada również odpowiednie zaplecze sanitarne z natryskami oraz toaletami – jest ono usytuowane bezpośrednio przy wakeboardowym wyciągu.

W naszym konkursie można wygrać karnety:

  1. 2 godziny gratis na mini-golf (do wykorzystania w tym roku) x 2 szt. (wygrywają: Anna Trzcińska i Agata Majewska)
  2. 1 godzina gratis dla 1 osoby na wyciągu nart wodnych (wygrywa Karol Kowalewski)
  3. 1 godzina gratis dla 1 osoby na water-tubing (wygrywa Łukasz Jakubowski)

Wystarczy do 21 lipca do godz. 20.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl swoją propozycję hasła promującego atrakcje WOSiR Szelment – ze wskazaniem interesującego nas karnetu. Zwycięzców wylosujemy (dla poszczególnych nagród).

Fot. źródło: WOSiR Szelment

Leave a Reply