Elektroniczne brzmienia na półmetek wakacji, na dobry początek sierpnia i weekendu – taką propozycję mają dla suwalczan i turystów Karina i Siapa Bum tworzący wspólnie Elektroniczną Odyseję. Didżejski kolektyw z pewnością nie pozostawi słuchaczy obojętnych, a muzyka – kojarzona u swego zarania z tańcem, niewątpliwie takie reakcje wywoła.

W grodzie nad Czarną Hańczą nieczęsto tego typu muzyka bywa prezentowana, zatem w ramach letniego cyklu koncertów Na Dywaniku u Marii – Kratery Emocji ta luka zostanie wypełniona. To niejako misja Kariny Sosnowskiej, która didżejskie próby podejmowała od lat najmłodszych, a teraz łącząc swą pasję i pedagogiczne zacięcie pragnie krzewić zainteresowanie tą muzyką.

Jak się okazuje, duet świetnie uzupełnia się na różnych płaszczyznach – łączą ich pasje, mają także doświadczenia wynikająca z organizacji tego typu imprez, zatem wspólne przedsięwzięcie obiecuje wiele odbiorcom.

Warto zdradzić nieco sekretów z warsztatu didżejów – ich sety to nowa wartość wynikająca z połączenia nagrań innych twórców. Z miksowania, przetwarzania, zdejmowania dźwięków czy też ich pogłaśniania powstaje nowa jakość. Ważnym zadaniem jest takie dobranie kawałków, by stanowiły one jedną całość, w jednym klimacie. Didżejski zestaw to dwa gramofony i mikser – i dzięki temu sprzętowi możliwe jest płynne przechodzenie utworów wyrównanie ich tempa, zatem jak obiecuje Siapa Bum, piątkowy występ Elektronicznej Odysei będzie miał nieco inną formę od typowych koncertów z wyraźnym podziałem na utwory. Takie jest bowiem założenie – by muzyka nie przerywała tańca – zatem twórcy postarają się zadbać o przestrzeń do takiego nieskrępowanego odbioru.

Karina preferuje nośniki elektroniczne, komputer i kontrolery, Siapa Bum jest wierny winylom. To specjalne płyty wydawane na potrzeby takich właśnie muzycznych działań, zawierające niewiele – do trzech utworów, by ich jakość dzięki temu była jak najlepsza. Do tego muzyk zdradza, że należy do grupy didżejów stawiających sobie za punkt honoru poszukiwania nowych brzmień, miksowanie utworów nieoczywistych, zaskakujących nawet stałych bywalców elektronicznych imprez.

Do tego piątkowy występ to nie tylko ciekawe brzmienia. W muzyce klubowej ważne są także efekty wizualne, zatem nie zabraknie ich i podczas koncertu Elektronicznej Odysei. Światła, wizualizacje, projekcje oddziałują na zmysły, więc trwają intensywne rozmowy z vidżejami dotyczące tego elementu występu.

Niedługo drogi didżejskiego kolektywu nieco się rozejdą – Siapa Bum planuje wyjazd do stolicy, zatem suwalski koncert to wyjątkowa okazja do posłuchania Elektronicznej Odysei. Jednak Karina Sosnowska wierzy, że przestrzeń nie podzieli muzyków i kolejne wspólne projekty uda się zrealizować. Fanom zatem polecamy piątkowy występ w ramach cyklu Na Dywaniku u Marii, zaś jeszcze nie-fanów zachęcamy do skorzystania ze sposobności posłuchania elektronicznych brzmień.

zdjęcie ilustrujące: Bler

Piątek, 2.08.2019, godz. 20:00
plac Marii Konopnickiej

wstęp wolny

Dodaj komentarz