Polish Blues Challenge 2020, czyli konkursowe zmagania na scenie przy Ratuszu to jeden z oczekiwanych punktów programu Suwałki Blues Festival 2019. Na scenie głównej o kwalifikację do European Blues Challenge 2020 (które odbędą się w miejscowości Zaanstad w Holandii w dniach 16-18 kwietnia 2020 r.) organizowanego przez European Blues Union, walczyło pięć podmiotów wykonawczych. Prócz tego zwycięzca otrzymuje nagrodę Grand Prix ufundowaną przez Prezydenta Suwałk Czesława Renkiewicza tj. statuetkę wraz z nagroda pieniężną w wysokości 10 000 zł.

Można by stwierdzić, że dobrą wróżbą i swego rodzaju namaszczeniem na laureata konkursu jest występ podczas koncertu otwarcia. Tak było w ubiegłym roku, tak się też stało i podczas 12. edycji Suwałki Blues Festival. Na European Blues Challenge 2019 Polskę reprezentowała grupa Smooth Gentlemen, tym razem zwycięzcą został jeszcze mniej liczny podmiot wykonawczy – Sosnowski.

11 VII 2019, Suwałki Blues Festival 2019;  Sosnowski na scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury
© 2019 Wojciech Otłowski

Jednak słuchacze – i widzowie – są zgodni – Sosnowski to artysta tak pełen energii, tak wszechstronny i zarazem ciekawy, że werdykt jury (w skład którego weszli Bogdan Topolski, Jan Chojnacki, Ignacy Ołów, Piotr Wróblewski z Radia Lublin, Wojciech Zamorski reprezentujący Radio Katowice, Andrzej Jerzyk – Radio Centrum Kalisz i Ryszard Gloger – Radio Poznań, kwartalnik „Twój Blues”) jest w pełni zrozumiały.

A zanim zaprezentuje się w Holandii, Sosnowskiego usłyszeć można będzie w Augustowie. Już za parę dni, 18 lipca w ramach w ramach Blues Maratonu, w barze Kaktusik, odbędzie się koncert transmitowany także podczas audycji Jana Chojnackiego „Bielszy odcień bluesa”.

Foto: Wojciech Otłowski – www.wojciechotlowski.pl  oraz Sławomir Potocki

Dodaj komentarz