Na kolejną filmową podróż zaprasza widzów augustowski DKF „Kinochłon”. Koniec lipca stał pod znakiem wyprawy na Księżyc wraz z członkami lotu Apollo 11, tym razem ruszymy za ocean, do Nowego Jorku, a przewodnikiem będzie Woody Allen.

Minifestiwal jego filmów rozpocznie się 8 sierpnia pokazem najnowszego obrazu reżysera. „Deszczowy dzień w Nowym Jorku” to kolejna opowieść Woody’ego Allena o ukochanym mieście, zatem jest ono równorzędnym bohaterem filmu. W planach pary zakochanych studentów jest spędzenie w Nowym Jorku romantycznego weekendu, a pretekstem do krótkiego wyjazdu z prestiżowego college’u Yardley jest wywiad do studenckiej gazetki, który z reżyserem kina artystycznego ma przeprowadzić pochodząca z Arizony, Ashleigh. Jej ojciec jest właścicielem sieci banków, a ona sama może się poszczycić tytułem Miss Sympatii. Dla jej chłopaka, Gatsby’ego, wyjazd to jednocześnie powrót w rodzinne strony. Ten nieco neurotyczny, o szerokich zainteresowaniach i wielu talentach (w tym do gier hazardowych) młody nowojorczyk chce pokazać ukochanej ulubione miejsca w rodzinnym mieście. Ale splot rozmaitych wypadków sprawi, że spędzą ten dzień osobno, każde z nich spotka inne osoby – znane z medialnych doniesień (jak gwiazdor kina, reżyser i jego asystent – jak to będzie w przypadku Ashleigh) albo znajomych z przeszłości, rodzinę – w przypadku Gatsby’ego. A spotkania te i rozmowy zaowocują przemyśleniami i impulsem do działania, zmian. Czekają nas zwroty akcji,  zabawne sytuacje, błyskotliwe dialogi, ale też cenne refleksje – o życiu, sztuce. W tle i tuż obok widoczny jest Nowy Jork – fascynujący, pełen niespodzianek, intrygujący…

„Deszczowy dzień w Nowym Jorku” zaprezentowany zostanie w Kinie Iskra 8 sierpnia o godzinie 19.30. Rozmowę o filmie poprowadzi Michał Oleszczyk, doktor filmoznawstwa, absolwent Instytutu Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego, ceniony krytyk filmowy. Jego rozmówcami będą: Adriana Prodeus, kuratorka wielu festiwali i przeglądów filmowych, jurorka festiwali filmowych, artystycznych i teatralnych oraz Radosław Korzycki, dziennikarz, autor korespondencji i reportaży z USA. A tematem będzie Nowy Jork – ludzie, muzyka, filmy, ten tygiel kulturowy, gigantyczna metropolia imponująca różnorodnością i rozmachem.

W piątek, 9 sierpnia, widzów czeka kolejny świetny film Woody’ego Allena, lubiany i ceniony „Manhattan”. Obraz zachwyca muzyką i ujęciami Nowego Jorku, pokazuje esencję tego miasta – a zobaczyć go będzie można podczas plenerowego, bezpłatnego pokazu w podwórzu przy księgarni Atena (Rynek Zygmunta Augusta 10), o godzinie 21.00.

Na widzów czeka wiele dodatkowych atrakcji – Nowy Jork to mekka jazzu, który jest także ulubionym gatunkiem muzycznym reżysera, zatem przed seansem takie właśnie dźwięki zabrzmią i umilą oczekiwanie na film. Będzie i strawa dla ciała – z wózków jakie można spotkać na ulicach Nowego Jorku sprzedawane będą bajgle i hot-dogi, a to dzięki Tawernie Fisza Concept by Marcin Budynek.

Bilet na pokaz „W deszczowy dzień w Nowym Jorku”: 15 zł

Karnet na cztery pokazy: 50 zł (ważny przez pół roku)

Rezerwacje i sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59 lub na godzinę przed rozpoczęciem seansu w Kinie „Iskra”.

Pokaz filmu „Manhattan” – wstęp wolny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj