SUKSS czwarty w Polsce

0
156

W dniach 24-26.06.2019r. zakończył się Finał Mistrzostw Polski w mini siatkówce Kinder + Sport. Świetnie spisały się drużyny SUKSS Suwałki w kategorii „dwójek”, prowadzone przez Bartosza Jasińskiego. Drużyna SUKSS Suwałki 1 (mistrz województwa podlaskiego) potwierdziła swój wysoki poziom gry, zajmując czwarte miejsce w kraju (Michał Wiśniewski, Michał Przeborowski). Suwalczanie pokonali drużyny z Gorlic, Wałbrzycha, Kielc, Piły, Elbląga, Nowego Sącza, Starogardu Gdańskiego i Jastrzębia. Ulegli tylko rywalom z Ozorkowa i Kędzierzyna Koźla.

Również bardzo dobrze spisał się drugi zespół SUKSS (wicemistrzowie województwa). Drużyna w składzie: Igor Karczewski, Bartosz Ćwikowski, Adrian Rogowski zajęła wysokie dziewiąte miejsce.

Nieco gorzej poszło suwalczanom w kategorii „trójek”. Drużyna w składzie: Bartosz Harackiewicz, Oskar Żukowski, Bartosz Bołtrukanis, Miłosz Saulewicz zajęła dwudzieste piąte miejsce.

Polski turniej Kinder + Sport jest największym turniejem mini siatkówki na świecie. W tegorocznej edycji turnieju udział wzięła rekordowa liczba uczestników. We wszystkich trzech kategoriach zagrało łącznie 47 143 zawodniczek i zawodników (łącznie 11 447 drużyn – 6715 w kategorii dziewcząt i 4732 w kategorii chłopców). Pokazuje to jak popularnym sportem jest w naszym kraju siatkówka. W kategorii „dwójek” chłopców w której suwalski zespół zajął 4 miejsce wystartowało ponad 2000 drużyn.

Dodaj komentarz