Czwartkowe wydarzenia w ramach Suwałki Blues Festival stoją pod znakiem spotkań muzyki i sztuk plastycznych. Imprezę rozpoczęło odsłonięcie muralu autorstwa Andrzeja Pągowskiego, zaś o godzinie 20.00 w patio Suwalskiego Ośrodka Kultury miał miejsce wernisaż fotografii Andrzeja Tyszki, na których artysta sportretował swego – jak się wyraził – guru, mentora, mistrza, przyjaciela – Tomasza Stańkę.

Czwartkowy wernisaż odbył się w dniu szczególnym – jedenasty lipca to rocznica urodzin wielkiego jazzmana, dziś skończyłby siedemdziesiąt siedem lat. 29 lipca minie rok od śmierci artysty.
Dzięki fotografiom Andrzeja Tyszki wybranym z bogatych zasobów, bo obejmujących trzydzieści sześć lat spotkań, przyjaźni, oglądający zobaczą dokumentację wielu ważnych chwil, momenty wzruszające, portrety skłaniające do refleksji, intrygujące. Zdjęciom towarzyszą komentarze – i ich autora, i samego Tomasza Stańki.

Warta uwagi i nietuzinkowa wystawa na dłużej zagości w Suwalskim Ośrodku Kultury. Ci, którzy dziś nie mogli z rozmaitych powodów przybyć na wernisaż, aż do września mogą podziwiać fotografie genialnego artysty, którego muzyczne portrety są klasą samą w sobie.

Fotografie: Wojciech Otłowski – www.wojciechotlowski.pl

Leave a Reply