Do końca lipca na placu przed Suwalskim Ośrodkiem Kultury można oglądać plenerową wystawę fotografii mieszkających w województwie podlaskim ludzi z różnych kręgów kulturowych, naszych przyjaciół z Gruzji, Ukrainy, Rosji, Czeczenii, Kazachstanu. To zdjęcia autorstwa Michała Hellera.

Plan był taki: postawimy stół bezpośrednio na podlaskiej gościnnej, wielokulturowej ziemi, w ogrodzie, pod osłoną nieba – mówi fotograf, autor zdjęć, Michał Heller. Co z tego wyszło, można obejrzeć na plenerowej wystawie fotografii mieszkających w województwie podlaskim cudzoziemców przed Suwalskim Ośrodkiem Kultury.

Ekspozycja prezentuje mieszkających w naszym województwie ludzi z różnych kręgów kulturowych, naszych przyjaciół z Gruzji, Ukrainy, Rosji, Czeczenii, Kazachstanu. Jest ona efektem współpracy Fundacji Dialog z fotografem Michałem Hellerem. Wystawę będzie można oglądać przed budynkiem SOK do końca lipca.

Przekaz wystawy koncentruje się na tym, że nieważne z jakiego kraju pochodzisz, jakie masz obyczaje, kolor skóry czy światopogląd, to jesteśmy sąsiadami, którzy mogą tworzyć swoje najbliższe otoczenie razem. Także razem gotujemy i spędzamy czas przy stole – mówi Marcin Kruhlej z Fundacji Dialog. Chcielibyśmy pokazać to co łączy nas wszystkich, jedną z takich rzeczy jest kuchnia – dodaje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj