Choć zakłady bukmacherskie to coraz popularniejsza rozrywka, wciąż wielu z nas popełnia podstawowe błędy podczas obstawiania kuponów. O jakich pomyłkach mówimy? Na co zwrócić uwagę, aby ich unikać?

1. Brak wiedzy na temat wybranego sportu i samych zakładów.

2. Działanie pod wpływem emocji.

3. Obstawianie na chybił trafił.

4. Typowanie faworytów spotkania.

5. Wybieranie niskich kursów z nadzieją na pewną wygraną.

Brak wiedzy na temat wybranego sportu i samych zakładów

Jest to jeden z największych błędów, jakie możemy popełnić. Nie znając ani specyfiki obstawiania zakładów, ani nie dysponując wiedzą na temat wybranej dyscypliny sportowej, sami siebie skazujemy na porażkę. Dotyczy to szczególnie taktyki, jaką przyjmujemy podczas typowania – jeżeli nie znamy żadnej, a kupony obstawiamy wedle tego, jak inni to robią lub całkowicie „jak bądź”, nie powinniśmy liczyć na wielką wygraną, a raczej na utratę środków. Dlatego pierwszą rzeczą po założeniu konta na platformie operatora powinna być nauka systemu obstawiania zakładów, jak i wdrożenie się w sport, który chcemy typować. Dobrze jest także wykonać kilka próbnych zakładów za niewielkie kwoty, aby sprawdzić czy na pewno wszystko rozumiemy.

Działanie pod wpływem emocji

Zarówno w przypadku giełdy, biznesu, jak i zakładów bukmacherskich, emocje są złym doradcą. Często zdarza się, że gracze typują daną drużynę czy zawodnika nie dlatego, że ma on realne szanse na zwycięstwo podczas meczu czy innych zawodów, ale dlatego że odczuwają do niego sentyment. Jest to zła taktyka, która na dłuższą metę również prowadzi nas do utraty depozytu. Dobry gracz powinien kierować się przede wszystkim rozumem i wiedzą, na przykład przeglądając typy na dziś, natomiast przywiązanie do ulubionej drużyny powinien zostawiać na czas kibicowania podczas spotkania.

Obstawianie na chybił trafił

Chcąc podjąć się przygody z zakładami bukmacherskimi, musimy pamiętać, że wygrywa się je dzięki wiedzy i doświadczeniu, a nie trafieniu przypadkowego kuponu. Jeżeli zależy nam na wygranej, nie możemy – jak w totolotku – poprosić o wylosowane automatycznie typy i liczyć, że coś trafimy. Obstawianie zakładów na chybił trafił najczęściej kusi nas wtedy, gdy już przegraliśmy jakieś pieniądze i pragniemy się „odkuć”. W takiej sytuacji często zdarzają się różne dziwne momenty, jak obstawianie sportów, o których nie mamy pojęcia czy chaotyczne kupony typowane dla samego typowania, w przypadku których naiwnie liczymy na zwycięstwo.

Typowanie faworytów spotkania

Chociaż stawianie na faworytów może wydawać się racjonalne, w rzeczywistości ryzyko na takim kuponie wcale nie jest mniejsze, niż w przypadku gdy celujemy w mniej znaną drużynę czy indywidualnego sportowca. Z drugiej strony, jeżeli obstawiamy zakłady tak, jak znaczna większość innych użytkowników, nie możemy liczyć na atrakcyjny kurs za wydarzenie – im więcej osób postawi swój kupon na wybranego przez nas zawodnika, tym kurs za ten zakład będzie niższy, a nasza wygrana mniejsza. Dlatego czasem warto dobrze się zastanowić, czy nie lepiej wybrać mniej znaną, ale równie dobrze zapowiadającą się drużynę lub osobę – ryzyko ponosimy takie samo, a zysk z ewentualnej wygranej może być dużo większy.

Wybieranie niskich kursów z nadzieją na pewną wygraną

Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy obstawiamy mecze na żywo. To, że kurs jest niski, wcale nie musi oznaczać że szansa na zwycięstwo jest duża. Podobnie wysoki kurs nie jest zwiastunem niewielkich szans na poprawne trafienie. Obstawiając zakłady, musimy pamiętać, że bukmacher zwykle wie więcej niż przeciętny gracz i czasem może celowo zaniżać kurs na jakimś spotkaniu, chociaż wcale nie musi to wynikać z jakichś racjonalnych powodów. Dlatego właśnie tak ważna jest wiedza odnośnie wybranej przez nas dyscypliny sportu – im więcej wiemy, tym mniej podatni jesteśmy na takie manipulacje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj