W 2016 uplasowali się tuż za podium. Rok później było już miejsce medalowe. W ubiegłym roku zajęli drugie miejsce, więc wszystko wskazywało na to, że w 2019 r. drużyna Pogodne Suwałki Team powinna wygrać 19. edycję Müritz Lauf. Tak też się stało! Podczas dekoracji drużyny z Suwałk zabrzmiał polski hymn.

W minioną sobotę (19 sierpnia) w partnerskim mieście Waren, z którym w tym roku Suwałki świętują 20 lat współpracy międzynarodowej, Pogodne Suwałki Team, czyli drużyna złożona z biegaczy z Suwałk oraz zawodników z regionu związanych z suwalskim Miejskim Świętem Biegania, wygrała bieg sztafetowy wokół położonego w Meklenburgii j. Müritz – największego jeziora w Niemczech.

Trasę 75 km, która została podzielona na 8 odcinków o długości od 7,5 km do 10,6 km, drużyna Pogodne Suwałk Team pokonała w doskonałym czasie 4:31:58 h. Druga drużyna, która reprezentowała portowe miasto Rostock, minęła linię mety ze stratą ponad 16 minut. Trzecie miejsce zajęli tryumfatorzy pięciu ostatnich edycji, czyli Der Rest feat. Bootsurlaub z Waren.

Łącznie w zawodach sztafetowych wystartowało ponad 50 drużyn.

Warto podkreślić, iż wynik osiągnięty przez Pogodne Suwałki Team jest drugim najlepszym wynikiem w rozgrywanym od 2001 roku biegu.

Oprócz biegu sztafetowego odbywał się również bieg na dystansie ultramaratonu (75 km) oraz bieg pomiędzy sąsiadującymi miastami Waren i Röbel (26,5 km). We wszystkich biegach wystartowało ponad 800 osób.

Drużyna najlepszych biegaczy otrzymała nagrodę finansową, reprezentanci Suwałk zdecydowali, że w całości przeznaczą ją na wybrany cel społeczny.

Skład drużyny Pogodne Suwałki Team: Kamil Ciszewski, Adrian Domalewski, Bogusław Andrzejuk, Paweł Basaj, Dominik Drażba, Bartosz Zyborowicz, Adam Supiński, Tadeusz Walendykiewicz, Kamil Klimek – asysta rowerowa/pace maker.