Po raz kolejny odbyła się w Suwałkach gra terenowa, tym razem w tematyce wierzeń jaćwieskich i słowiańskich. Przedział wiekowy śmiałków biorących udział w grze był właściwie od zera (dziecko w brzuchu mamy) do prawie 60.

17 sierpnia 2019 r. Stowarzyszenie Mroczne Bractwo zorganizowało w Suwałkach grę terenową. Gra przypominała swoją naturą podchody, gdzie drużyny uczestników muszą rozwiązać zagadki i znaleźć kolejne, ukryte stacje z zadaniami. Tegoroczna gra była prowadzona w tematyce wierzeń jaćwieskich i słowiańskich. Wokół nich zbudowano historię oraz poszczególne wyzwania, a całość urozmaicono poprzez aktorów, którzy z wielkim kunsztem odegrali swoje role na poszczególnych przystankach.

– Widzimy, że z roku na rok rośnie zainteresowanie aktywnymi formami spędzania wolnego czasu. Nowych możliwości poszukują szczególnie rodziny i nie chodzi tu tylko o rodziców z dziećmi, ale również o wnuki z dziadkami – mówi Anna Szulc, Prezes Stowarzyszenia Mroczne Bractwo – bylibyśmy w stanie zamknąć listy drużyn już tydzień przed wydarzeniem, co pokazuje jak wielkie było zainteresowanie. Mamy wiele pomysłów na kolejną grę.

Gracze spotkali na swojej drodze zagadki logiczne, zręcznościowe, a nawet mogli wykazać się biegłością w mieszaniu mikstur. Całość rozplanowano na kilku kilometrach terenu na wolnym powietrzu, na górach piasku, w lesie i przy wodzie. Uczestnicy zostali przeniesieni w piękny, bajkowy świat i mogli przeżyć niezapomnianą przygodę.

– Przygotowując grę, wymyśliliśmy historię i opracowaliśmy cały scenariusz. Kolejnym krokiem było obsadzenie aktorów w odpowiednich rolach – mówi Anna Szulc – niesamowite jest to, że całe przedsięwzięcie było realizowane przez wolontariuszy. Sami przygotowaliśmy swoje stroje oraz rekwizyty. Wolontariusze uczyli się swoich ról, przygotowywali charakteryzacje i grali wspólnie z uczestnikami gry. Dzięki temu udało nam się stworzyć niepowtarzalną, magiczną atmosferę.

W sumie przejście gry zajęło drużynom po około 3 godzin. Na zakończenie organizatorzy przygotowali niespodziankę – własnoręczne bicie pamiątkowych monet, które pozostaną z uczestnikami na zawsze.

Suwalskie Stowarzyszenie Mangi, Anime, Fantastyki i RPG Mroczne Bractwo aktywnie działa w Suwałkach na rzecz różnych aktywności dla młodzieży oraz rodziców. Regularnie organizuje spotkania, gdzie każdy może pograć w gry planszowe, a we wrześniu zorganizuje, po raz kolejny, festiwal fantastyki i kultury dalekowschodniej pn. Mroźna Brama. Również we wrześniu, Stowarzyszenie organizuje wyjątkowe spotkanie autorskie z Jakubem Ćwiekiem, autorem wielu bestsellerów, w tym wydanego w tym roku kryminału Szwindel. Jakub Ćwiek będzie w Suwałkach po raz pierwszy, a spotkanie odbędzie się w głównej filii Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej.

Gra terenowa była współfinansowana ze środków zadania Podlaski Inkubator Aktywności Społecznej oraz Programy Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Fot. Organizatorzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj