Po raz kolejny odbyła się w Suwałkach gra terenowa, tym razem w tematyce wierzeń jaćwieskich i słowiańskich. Przedział wiekowy śmiałków biorących udział w grze był właściwie od zera (dziecko w brzuchu mamy) do prawie 60.

17 sierpnia 2019 r. Stowarzyszenie Mroczne Bractwo zorganizowało w Suwałkach grę terenową. Gra przypominała swoją naturą podchody, gdzie drużyny uczestników muszą rozwiązać zagadki i znaleźć kolejne, ukryte stacje z zadaniami. Tegoroczna gra była prowadzona w tematyce wierzeń jaćwieskich i słowiańskich. Wokół nich zbudowano historię oraz poszczególne wyzwania, a całość urozmaicono poprzez aktorów, którzy z wielkim kunsztem odegrali swoje role na poszczególnych przystankach.

– Widzimy, że z roku na rok rośnie zainteresowanie aktywnymi formami spędzania wolnego czasu. Nowych możliwości poszukują szczególnie rodziny i nie chodzi tu tylko o rodziców z dziećmi, ale również o wnuki z dziadkami – mówi Anna Szulc, Prezes Stowarzyszenia Mroczne Bractwo – bylibyśmy w stanie zamknąć listy drużyn już tydzień przed wydarzeniem, co pokazuje jak wielkie było zainteresowanie. Mamy wiele pomysłów na kolejną grę.

Gracze spotkali na swojej drodze zagadki logiczne, zręcznościowe, a nawet mogli wykazać się biegłością w mieszaniu mikstur. Całość rozplanowano na kilku kilometrach terenu na wolnym powietrzu, na górach piasku, w lesie i przy wodzie. Uczestnicy zostali przeniesieni w piękny, bajkowy świat i mogli przeżyć niezapomnianą przygodę.

– Przygotowując grę, wymyśliliśmy historię i opracowaliśmy cały scenariusz. Kolejnym krokiem było obsadzenie aktorów w odpowiednich rolach – mówi Anna Szulc – niesamowite jest to, że całe przedsięwzięcie było realizowane przez wolontariuszy. Sami przygotowaliśmy swoje stroje oraz rekwizyty. Wolontariusze uczyli się swoich ról, przygotowywali charakteryzacje i grali wspólnie z uczestnikami gry. Dzięki temu udało nam się stworzyć niepowtarzalną, magiczną atmosferę.

W sumie przejście gry zajęło drużynom po około 3 godzin. Na zakończenie organizatorzy przygotowali niespodziankę – własnoręczne bicie pamiątkowych monet, które pozostaną z uczestnikami na zawsze.

Suwalskie Stowarzyszenie Mangi, Anime, Fantastyki i RPG Mroczne Bractwo aktywnie działa w Suwałkach na rzecz różnych aktywności dla młodzieży oraz rodziców. Regularnie organizuje spotkania, gdzie każdy może pograć w gry planszowe, a we wrześniu zorganizuje, po raz kolejny, festiwal fantastyki i kultury dalekowschodniej pn. Mroźna Brama. Również we wrześniu, Stowarzyszenie organizuje wyjątkowe spotkanie autorskie z Jakubem Ćwiekiem, autorem wielu bestsellerów, w tym wydanego w tym roku kryminału Szwindel. Jakub Ćwiek będzie w Suwałkach po raz pierwszy, a spotkanie odbędzie się w głównej filii Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej.

Gra terenowa była współfinansowana ze środków zadania Podlaski Inkubator Aktywności Społecznej oraz Programy Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Fot. Organizatorzy

Leave a Reply