Cykl filmowy „Kino konesera” w Cinema Lumiere, objęty patronatem portalu „Niebywałe Suwałki”, powraca po wakacjach. Pierwszym filmem, który rozpocznie kolejną jego odsłonę, będzie „Diego” w reżyserii Asifa Kapadii. Pokaz odbędzie się we wtorek, 3 września o godz. 19.30.

Z kolei 17 września Cinema Lumiere i Niebywałe Suwałki zapraszają na film „Na zawsze razem” w reż. Mikhaëla Hersa.

Finał niezwykłej trylogii nagrodzonego Oscarem reżysera filmów „Amy” i „Senna” – ostatnia część fascynującej opowieści o ikonach popkultury, sławie i fatum. To film skomponowany ze zdjęć archiwalnych, głównie telewizyjnych.

To historia znakomitego piłkarza, najlepszego zawodnika XX wieku. Widzimy, jak młody, niezwykle utalentowany chłopak zostaje ściągnięty do włoskiego klubu Napoli i tam trafia w sam środek neapolitańskiego kotła: mafijnych rozgrywek, sukcesów, uwielbienia i skandali.

Jego geniusz i charyzma wkrótce robią z Napoli najlepszą drużynę świata. W mieście, w którym piłka to religia, Maradona staje się świętym. Na boisku dokonuje cudów, ale gdy gasną światła, wszystko wymyka się spod kontroli. Diego nie potrafi udźwignąć swojej sławy, a miasto, które zrobiło z niego boga, z dnia na dzień staje się jego przekleństwem.

„Pełna euforii i tragizmu opowieść o herosie ze skazą” Peter Bradshaw, The Guradian

W naszym konkursie można wygrać 2 pojedyncze bilety na pokaz filmu „Diego” w Cinema Lumiere w Suwałkach. Wystarczy do 1 września do godz. 20.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Fani piłkarza pod koniec lat 90. XX wieku założyli Kościół Maradony. Jakimi „przykazaniami” się kierują (wymień przynajmniej 3)? Zwycięzców wylosujemy. Bilety wygrały: Monika Durtan i Emilia Wojsław.

Pokaz filmu „Diego” w cyklu Kino konesera w Cinema Lumiere w Suwałkach

Leave a Reply