Przed nami już tylko dwa dni koncertów XX Letniej Filharmonii AUKSO. Za nami – wiele wrażeń muzycznych, sentymentalnych i rozmów, takich jak ta w Maćkowej Rudzie – z udziałem Krzesimira Dębskiego, Andrzeja Strumiłły, Justyny Rekść-Raubo i Marka Mosia.

Wtorkowy wieczór (20 sierpnia) był wieczorem interdyscyplinarnym – związanym z muzyką – również tą na żywo, w wykonaniu Krzesimira Dębskiego i klarnecisty z Ełku – Krzysztofa Grzybowskiego – absolwenta studiów mistrzowskich u legendy klarnetu Sabine Meyer, ale też z literaturą, historią, filmem.

Gospodarz miejsca – Andrzej Strumiłło podczas rozmowy przywołał inspiracje Kazimierzem Malewiczem, mówił o symbolice bieli i czerni, o anonimowych portretach, które zdobią galerię w Maćkowej Rudzie, dzielił się z gośćmi także swoją twórczością poetycką.

Dyskusję o muzyce przerywały anegdoty o kompozytorach, o współpracy z Andrzejem Wajdą, o pierwszej roli Tomasza Koniecznego, który zaczynał swoje występy jako aktor, aby wreszcie poruszyć temat ważny dla Krzesimira Dębskiego – Wołyń. Tematyka polsko-ukraińska związana jest z korzeniami rodzinnymi kompozytora, który wydał książkę „Nic nie jest w porządku. Wołyń moja rodzinna historia” – powstałą na bazie materiałów zgromadzonych przez jego ojca.

Przypomnijmy, że bas-baryton Tomasz Konieczny, artysta występujący w najbardziej znanych salach koncertowych Polski, Europy i USA, wystąpi w środę, 21 sierpnia o godz. 20.00 w sali im. A. Wajdy Suwalskiego Ośrodka Kultury. Będzie to przedostatni koncert XX Letniej Filharmonii AUKSO. Finałowym wydarzeniem jest czwartkowy występ Kasi Moś z orkiestrą AUKSO – artystka zaprezentuje nowy materiał.

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda

XX Letnia Filharmonia AUKSO na Suwalszczyźnie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj