Oficjalne otwarcie nowego miejsca, w którym każdy, kto lubi i docenia wysiłek fizyczny znajdzie coś dla siebie, za nami. Movement Arena Suwałki to przepis na endorfiny, spalanie tłuszczyku i dobrą zabawę.

W czwartek, 8 sierpnia w hali przy ulicy Szkolnej 4 w Suwałkach można było obejrzeć pokazy parkour i skoków na trampolinach, które towarzyszyły oficjalnemu otwarciu. Movement Arena została nawet poświęcona – na wszelki wypadek, aby amatorzy sportu nie nabawili się kontuzji.

Co można tam robić? Naprawdę wiele. Movement Arena jest podzielona na kilka stref – dla każdego coś dobrego. W tym miejscu jest strefa zabaw dla najmłodszych, strefa squash’a, strefa trampolin, parkour i strefa kalisteniki.

Pomysł utworzenia Movement Areny w Suwałkach sięga 2018 roku. Ale grupa zapaleńców odpowiedzialnych za to „zamieszanie” dała o sobie znać znacznie wcześniej. Pierwsze kroki stowarzyszenie, dzięki któremu w mieście, nad Zalewem Arkadia, powstał parkour park (2015 rok), stawiało jednak w Gdańsku – w 2009 roku. To właśnie tam powstał pierwszy taki park w Polsce. Potem przyszły kolejne pomysły i ich realizacje, m.in. współpraca z PWSZ w Suwałkach.

Uwaga! Przed nami jeszcze trzy dni dobrej zabawy – wielkie otwarcie – dla wszystkich, nie tylko zaproszonych gości, potrwa od piątku – 9 sierpnia do niedzieli – 11 sierpnia. Tu sprawdzisz szczegóły.

Opublikowany przez Movement Arena – Suwałki Czwartek, 1 sierpnia 2019

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj